Glābēji jau 17 stundas cenšas nodzēst ugunsgrēku Līgatnē

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Līgatnē glābēji jau 17 stundas dzēš aizdegušos šķeldu kādā kokapstrādes objektā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Svētdien plkst.13.58 VUGD saņēma izsaukumu uz Līgatnes pagastu, kur kokapstrādes objektā atklātā vietā gruzd šķelda. Šķeldas apjoms notikuma vietā ir aptuveni 5000 kubikmetru, bet precīzu degšanas platību šobrīd vēl nav iespējams noteikt.

Dzēšanas darbus notikuma vietā apgrūtina zemā gaisa temperatūra, kā arī tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta atrodas trīs kilometru attālumā.

Notikuma vietā jau vairāk nekā 17 stundas strādā deviņi glābēji, piesaistītas trīs autocisternas, kā arī divi uzņēmuma frontālie iekrāvēji, kas palīdz pārkraut šķeldas kaudzi.

Svētdienas rītā VUGD saņēma izsaukumu uz Ķekavas novada Ķekavas pagastu, kur no bojātas kravas automašīnas degvielas bākas noplūda 500 litri dīzeļdegvielas. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot absorbentu, savāca degvielu, sakārtoja ceļa braucamo daļu un darbu notikumā noslēdza.

Svētdien plkst.7.44 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Cēres pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 144 kvadrātmetru platībā.

Aptuveni septiņu stundu laikā šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.