Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Garkalnes iedzīvotāji aicina atcelt lēmumu par pagasta sadalīšanu

© f64.lv, Kaspars Krafts

Tiesībsargs ir saņēmis vairākus Garkalnes iedzīvotāju un nevalstisko organizāciju iesniegumus saistībā ar Garkalnes pagasta sadalīšanu, aģentūrai LETA apstiprināja tiesībsarga biroja pārstāve Ruta Siliņa.

Decembrī aktīvie Garkalnes iedzīvotāji izplatījuši vēstuli, kurā aicina atcelt Ropažu novada domes Finanšu komitejas lēmumu par Garkalnes pagasta sadalīšanu, Baltezera ciemu nododot Ādažu novadam. Aktīvisti uzskata, ka Ropažu novada Finanšu komiteja nav ņēmusi vērā iedzīvotāju viedokli, jo 64,11% no visiem aptaujas dalībniekiem esot nobalsojuši par Garkalnes pievienošanu Ādažu novadam.

Siliņa sacīja, ka arī tiesībsargs ir saņēmis iesniegumus, un tie šobrīd ir izskatīšanā, taču, kamēr notiek situācijas izpēte, tiesībsargs nevar sniegt plašāku viedokli par domes rīcību.

Jau ziņojām, ka Ropažu novada pašvaldība plāno sadalīt Garkalni, Baltezera ciemu atdodot Ādažu novadam.

Papildus Baltezera ciemam tiek piedāvāts nodot Ādažu novadam atsevišķas vietas, kas ļautu veiksmīgāk apsaimniekot, attīstīt un uzturēt teritorijas, piemēram, Ādažu novadam plānots nodot ciema "Mārsili" attīstībai nepieciešamo teritoriju. Savulaik administratīvi teritoriālās reformas plāni paredzēja Ādažu novadam pievienot lielāku bijušā Garkalnes novada daļu - līdz pat Vidzemes šosejai.

Sarunās iesaistīta arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV), kura šonedēļ plāno apmeklēt gan Ropažu, gan Ādažu novadu pašvaldības, lai pārrunātu iespējamos Garkalnes sadalīšanas variantus.