Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Sākti Jaunpils pils atjaunošanas darbi

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Decembrī ir sākti Jaunpils pils atjaunošanas darbi, informē Jaunpils pils izpilddirektore Inese Gintere.

Līgums pēc iepirkuma procedūras noslēgts ar SIA "Pretpils" par pils visa jumta nomaiņu un daļēju fasādes un logu atjaunošanu. Līguma izpildes termiņš ir seši mēneši, kopējās remonta izmaksas jumta nomaiņai, bojāto logu un fasādes atjaunošanai ir 0,9 miljoni eiro.

No šīs summas 0,45 miljonus eiro sedz apdrošinātājs, bet atlikušo summu - Tukuma novada pašvaldība, izmantojot arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piešķirto atbalstu lielgraudu krusas radīto bojājumu novēršanai, kā arī ziedojumu naudu.

Tāpat vētras un krusas laikā sabojātā jumta dēļ radušies iekštelpu bojājumi, kuru remonta izmaksas vēl tiek kalkulētas. Gala aprēķins tika veikts pēc tam, kad tiks novērsti jumta bojājumi. Arī šī remonta izmaksas tiks iesniegtas apdrošinātājam.

Pils rīkotajā labdarības koncertā "Ar mūziku pret vētru", kas notika augustā, tika saziedoti 25 000 eiro, no kuriem 5000 eiro ir izmantoti, novirzot līdzekļus gan Jaunpils baznīcai, gan Jaunpils mājsaimniecībām, gan pils remonta materiāliem.

Pašlaik pils darbojas, piedāvājot visus pakalpojumus un ievērojot visus drošības noteikumus, lai apmeklētāji varētu droši pārvietoties pa pils teritoriju. Uz remontdarbu laiku ir izbūvēti tuneļi un diemžēl nav iespējas pili pilnvērtīgi aplūkot no ārpuses.

SIA "Pretpils" pieder Andrim Rorbaham, liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 2,25 miljoni eiro, peļņa 9594 eiro.