Rēzeknes domes oficiāli slimojošie deputāti piedalās publiskos pasākumos

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Rēzeknes domes oficiāli slimojošie deputāti piedalās publiskos pasākumos, informē pašvaldības opozīcija.

Opozīcijas deputāte Ināra Groce (NA/LZP/JV/LRA/LP) apgalvo, ka pozīcijas deputāts Aleksejs Grehovs ("Kopā Latvijai") piedalījies sporta pasākumā, sacensībās, bet Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai") bijis uz valsts svētku svinīgo pasākumu baznīcā sestdien.

"Cilvēki ir atsūtījuši fotogrāfijas, kas to apliecina. Man šķiet, ka pašlaik slimības lapu var izsniegt uz minimums septiņām dienām, un to nevar ātrāk noslēgt," sacīja Rēzeknes domes deputāte, paužot viedokli, ka ir ļoti nekorekti no pozīcijas puses atnākt uz pasākumu, ja dienu iepriekš paziņots, ka ir darba nespējas lapa.

Arī opozīcijas deputāts Juris Guntis Vjakse (NA/LZP/JV/LRA/LP) sacīja, ka saskaņā ar viņa rīcībā esošo informāciju deputāti, kas oficiāli slimo, faktiski ārpus domes sēdēm ir diezgan aktīvi. Viņaprāt, būtu nepieciešama kādu kontrolējošo institūciju iejaukšanās, lai noskaidrotu, vai darba nespējas lapas izsniegtas pamatoti. Skaidrs esot pozīcijas deputātu mērķis panākt pēc iespējas ātrākas ārkārtas vēlēšanas.

Runājot par "Kopā Latvijai" izredzēm iespējamās ārkārtas vēlēšanās, Vjakse pauda, ka Daugavpilī un Rēzeknē ir polarizēta sabiedrība, kas balso pēc valodas kritērija. "Vienubrīd cilvēki notic, ka pašvaldība ir upura lomā" un notiekot politiska izrēķināšanās, taču daļa cilvēku noteikti vairs nebalsošot par Bartaševiču un viņa partiju.

Kā jau vēstīts, 16.novembrī domes sēdē tika paziņots, ka četri pozīcijas deputāti - Igors Sergejevs ("Kopā Latvijai"), Vladimirs Bogdanovs ("Kopā Latvijai"), kā arī Bartaševičs un Grehovs - informējuši, ka viņiem ir darba nespējas lapas, tāpēc viņi domes sēdē nepiedalījās.

Kā sacīja Groce, partijas "Kopā Latvijai" deputāti jau sākotnēji vēlējās panākt, lai tiktu atlaista visa Rēzeknes dome, par ko partija 10.novembrī paziņoja arī oficiāli. Tagad "viņi saprot, ka šis plāns varētu neizdoties", un tālāk, iespējams, viņiem jau vairs neesot skaidrs, ko tagad darīt. Kā esot vērojams, Bartaševičam pēc 14 gadiem domes vadībā esot diezgan grūti pārkārtoties, kļūstot par vienkāršu ierindas deputātu.

Cilvēki, kas tik ilgi bijuši pie varas, ir pilsētā pierasti, un noteikti daļai vēlētāju arī šis noskaņojums nav mainījies un "noteikti kaut kādu daļu balsu" pašreizējā pozīcijas partija noteikti dabūs, domā deputāte. Groces ieskatā, būšot daudz konkurentu šai vēlētāju lauciņā: Bartaševiča agrākā partija "Saskaņa", "Latvija pirmajā vietā", noteikti startēšot "Stabilitāte", līdz ar to nākamā dome varētu būt sadrumstalotāka. Ņemot vērā minēto, domes vadītājam būs nepieciešamas diezgan lielas diplomātiskas prasmes, vienošanās un sadarbošanās prasmes, paredz Groce.

Kā LETA jau ziņoja, kvoruma trūkuma dēļ nenotika Rēzeknes domes sēdes 2., 10. un16.novembrī.

Atbilstoši Pašvaldību likumam domes sēde notiek, ja tajā piedalās vairāk nekā puse domes deputātu (kvorums). Sēdes vadītājs pārliecinās par kvorumu pirms katra balsojuma. Ja nav kvoruma, sēdes vadītājs sēdi slēdz vai pārtrauc.

Ja uz atkārtotu domes sēdi deputāti nav ieradušies pietiekamā skaitā, sēdes vadītājs informē par to vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru triju darbdienu laikā pēc dienas, kurā vajadzēja notikt atkārtotai domes sēdei.

Tāpat Saeima ar likumu var atlaist domi, ja tā nav spējīga pieņemt lēmumus saistībā ar to, ka trijās domes kārtējās sēdēs pēc kārtas nepiedalās noteiktais skaits deputātu (kvorums).

Pēc nenotikušās sēdes 10.novembrī Rēzeknes domes valdošās politiskās partijas "Kopā Latvijai" valde izplatīja paziņojumu, kurā pauda vēlmi paātrināt domes atlaišanas procesu un startēt jaunās vēlēšanās nākamgad.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) pēc Rēzeknes pašvaldības apmeklējuma 10.novembrī aicināja Rēzeknes domes deputātus atsākt darbu vai nolikt deputātu mandātus.