Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Liepājas teātris meklē jaunus valdes locekļus; zināms algas apmērs

© f64.lv, Jānis Vecbrālis

Liepājas pašvaldība izsludinājusi atklātu konkursu uz SIA "Liepājas teātris" divu valdes locekļu amatiem, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Konkursā tiek aicināts pieteikties valdes loceklis ar atbildību par mākslinieciskajiem jautājumiem un valdes loceklis administratīvajā un saimnieciskajā jomā.

No valdes locekļa mākslinieciskajā jomā amata kandidātiem tiek sagaidīta padziļināta izpratne par jautājumiem, kas saistīti ar skatuves mākslu, pieredze darbā ar skatuves mākslas iestudējumu veidošanu, izpratne par izrāžu budžeta plānošanu un kontroli, izpratne par profesionālā teātra vidi nacionālā un starptautiskā līmenī un noteiktas citas prasības. Mēnešalga noteikta 2950 eiro.

Valdes locekļa administratīvajā un saimnieciskajā darbā amata kandidātiem jāpiemīt zināšanām un izpratnei par finanšu vadības jautājumiem, uzņēmuma vadību, tostarp risku vadību, finanšu resursu pārvaldību, jābūt pieredzei nekustamā īpašuma apsaimniekošanā, jābūt zināšanām un pieredzei par iepirkumu procesiem, izpratnei par sabiedrības darbības stratēģijas realizēšanu, kā arī jāpiemīt citām profesionālajām prasmēm. Mēnešalga noteikta 2375 eiro apmērā.

Pieteikumus atlasei var iesniegt līdz 24.novembrim (ieskaitot), parakstot ar elektronisko parakstu un nosūtot uz e-pasta adresi: "nominacija@liepaja.lv", vai personīgi, ievietotu slēgtā aploksnē ar norādi "Konkursam uz SIA "Liepājas teātris" valdes locekļa amatu", Liepājas Centrālās administrācijas Klientu apkalpošanas un pakalpojumu centrā (1. stāvā), Rožu ielā 6, Liepājā.

Atlase tiks organizēta trīs kārtās. Otrajā kārtā iekļuvušie pretendenti tiks aicināti uz interviju, trešajā kārtā iekļuvušajiem pretendentiem būs jāsagatavo un komisijas locekļiem jāprezentē faktos balstīts SIA "Liepājas teātris" darbības stratēģiskais redzējums nākamajiem pieciem gadiem, sniedzot ieskatu svarīgākajās prioritātēs, priekšlikumus to īstenošanai un iespējamos risinājumus attiecīgi sabiedrības darbībai mākslinieciskajā vai saimnieciskajā jomā līdz piecām A4 lapām, prezentācija ne ilgāk par 15 minūtēm.

Lazdāne norāda, ka "Liepājas teātris" valdes locekļu kandidātu atlases procesa nodrošināšanai izveidota valdes locekļu kandidātu atlases nominācijas komisija. Pretendentu izvērtēšanu veiks septiņi komisijas locekļi: komisijas vadītājs SIA "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons, Teātra padomes priekšsēdētāja, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Zane Kreicberga, Latvijas Teātru darbinieku savienības priekšsēdētājs Ojārs Rubenis, Latvijas Leļļu teātra direktors un režisors Mārtiņš Eihe, pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" vadītājs Juris Jirgens, Liepājas Centrālā administrācijas kapitālsabiedrību pārvaldības, uzraudzības un revīzijas daļas vadītāja Oksana Luce un personāla daļas vadītāja Aija Nelsone.

Kā vēstīts, 3.septembrī beidzās pilnvaru termiņš iepriekšējiem valdes locekļiem - Evai Ciekurzei un Herbertam Laukšteinam, taču pēc "Liepājas teātra" aktieru iebildumiem Laukšteins atsauca savu kandidatūru pagaidu valdes locekļa amatam. Tāpēc bija nepieciešams iecelt pagaidu valdi. Dalībnieku sapulce lēma, ka pagaidu valdes locekļu pienākumus līdz kapitāldaļu turētājs konkursa rezultātā iecels jaunu valdi, pildīs iepriekšējā Liepājas teātra valdes locekle Ciekurze un SIA "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Tomsons.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Liepājas teātris" apgrozījums pērn bija 653 927 eiro un uzņēmuma zaudējumi sasniedza 71 687 eiro.

Liepājas teātris ir vecākais joprojām pastāvošais latviešu profesionālais teātris Latvijā, kas dibināts 1907.gadā. Laika gaitā teātrim ir bijuši dažādi nosaukumi, pašreizējais tam ir kopš 1998.gada, kad Liepājas pašvaldība kļuva par SIA "Liepājas teātris" vienīgo īpašnieci.

Pēc pašvaldībā paustā, teātris ir profesionāls reģionālais muzikāli dramatiskais teātris ar pastāvīgu un augsti kvalificētu trupu, kas piedāvā daudzveidīgu, mākslinieciski bagātu un kvalitatīvu repertuāru ikvienam reģiona iedzīvotājam, un ir Kurzemes mākslas, mūzikas, teātra un kultūras centrs.