Ogres novada dome plāno atteikties no ieceres būvēt bērnu rotaļu laukumu Brīvības ielā

© Kaspars Krafts/F64

Ogres novada dome plāno atteikties no ieceres par bērnu rotaļu laukuma būvniecību Brīvības ielā 15, tā vietā paredzot sakārtot Neatkarības laukumu, tāds priekšlikums ceturtdien atbalstīts domes Finanšu komitejas sēdē.

Kā aģentūru LETA informēja pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs Nikolajs Sapožņikovs, ceturtdien Finanšu komiteja izskatīja darba kārtībā iekļauto jautājumu par Ogres novada domes 31.augusta lēmuma "Par aizņēmuma ņemšanu no Valsts kases Ogres novada pašvaldības prioritārajam investīciju projektam "Rotaļu laukums Brīvības ielā 15, Ogrē" un līdzfinansējuma nodrošināšanu" atcelšanu.

Kā skaidro Sapožņikovs, dome bija apstiprinājusi šo projektu par pašvaldības prioritāro investīciju projektu, plānojot ņemt aizņēmumu 1 500 000 eiro vidējā termiņā 2023.- 2024.gadā no Valsts kases, kā arī valsts budžeta aizņēmuma piešķiršanas gadījumā projektam nodrošināt pašvaldības līdzfinansējumu 264 706 eiro.

Ņemot vērā Finanšu ministrijas vadlīnijas un ieteikumus aizņēmuma ņemšanai prioritārā investīciju projekta īstenošanai un pamatojoties uz likuma "Par valsts budžetu 2023.gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025.gadam", dome plāno atcelt 31.augustā pieņemto lēmumu "Par aizņēmuma ņemšanu no Valsts kases Ogres novada pašvaldības prioritārajam investīciju projektam "Rotaļu laukums Brīvības ielā 15, Ogrē" un līdzfinansējuma nodrošināšanu". Rotaļu laukumu būvniecība nav noteikta starp prioritārajiem pasākumiem.

Finanšu komiteja šo lēmumprojektu ceturtdien akceptēja, gala lēmumu pieņems domes sēdē ceturtdien, 28.septembrī.

Otrs lēmumprojekts, ko ceturtdien akceptēja izskatīšanai domes sēdē, ir saistīts ar Neatkarības laukuma un tā piegulošās teritorijas Ogrē pārbūvi. Šis laukums atrodas bijušā Ogres Tautas nama, ko plānots pārbūvēt, izveidojot Ogres Muzikālo teātri, tuvumā. Teritorijā ir nepieciešami nopietni Rīgas un Brīvības ielu posmu pārbūves un labiekārtošanas darbi.

Plānots šo projektu noteikt par pašvaldības prioritāro investīciju projektu, tā realizēšanai un līdzfinansējuma nodrošināšanai ņemt ilgtermiņa aizņēmumu līdz 1 500 000 eiro no Valsts kases, kā arī paredzēt pašvaldības budžetā nepieciešamo līdzfinansējumu, proti, šā gada budžetā līdz 18 530 eiro un 2024.gada budžetā līdz 510 108 eiro.

Ogres novada pašvaldība Ogrē, laukumā aiz Ogres novada Kultūras centra, bija iecerējusi ierīkot interaktīvu bērnu rotaļu laukumu apmēram 1700 kvadrātmetru platībā senā latviešu koka pils stilizētā veidolā. Ar šo rotaļu laukumu un tā saturu bija plānots jau no mazotnes bērniem veidot priekšstatu un izpratni par viņu piederību zemei, kurā dzīvo mīlestībq pret savu novadu un kultūru, ar kuru nākotnē lepoties.

Pašvaldība augusta nogalē vienu nedēļu veica iedzīvotāju aptauju par šī rotaļu laukuma būvniecību. No 578 saņemtajām anketām par derīgām atzina 484 anketas, kurās 85,95% respondentu atbalstīja bērnu rotaļu laukuma būvniecību, savukārt 14,05% respondentu šo pašvaldības ieceri neatbalstīja.

Domes sēdē izvērtās plašas diskusijas par šāda rotaļu laukuma būvniecību gan tā augsto izmaksu dēļ, kas būtiski palielinātu pašvaldības kredītportfeli, gan arī par rotaļu laukuma ideju. Opozīcijas deputāti pauda nostāju, ka bērni nav tikai Ogrē, bet arī visā novadā, kur ar viņiem vajadzētu uzstādīt rotaļu ierīces.

Rotaļu laukuma būvniecību atbalstīja 16 deputāti, "pret" nobalsoja trīs opozīcijas deputāti, un viens deputāts balsojumā atturējās.

Latvijā

"Jā un nē. Bieži vien indīgās sēnes novārot, inde netiek novārīta, bet ir arī tādas sēnes, kuru inde ir šķīstoša ūdenī un kuras var mēģināt novārīt," TV24 raidījuma "Uz līnijas" stāsta mikoloģe, Latvijas Nacionālā dabas muzeja direktora vietniece attīstības jautājumos, Latvijas Mikologu biedrības valdes vadītāja Diāna Meiere.