Svētdiena, 1.oktobris

redeem Lāsma, Zanda, Zandis

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

"Aicinām iedzīvotājus nesatraukties," NBS Gaisa spēki izplata steidzamu informāciju Lielvārdes un Ķeguma pusē dzīvojošajiem

© Mārtiņš ZILGALVIS, F64 Photo Agency

Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki vietnē "Facebook" informē par mācībām.

"Informējam, ka no 18. līdz 22.septembrim zemā augstumā virs Daugavas, iepretim Lielvārdes un Ķeguma pilsētām, norisināsies helikoptera UH-60 treniņlidojumi. Aicinām iedzīvotājus nesatraukties un izturēties ar sapratni!" vietnē "Facebook" raksta Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki.

Jau ziņots, ka no šodienas līdz 2.oktobrim Latvijas austrumu pierobežā notiks visaptverošās valsts aizsardzības mācību "Namejs 2023" aktīvā fāze, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Aktīvās fāzes laikā tiks trenēta Nacionālo bruņoto spēku vienību spēja ātri un efektīvi izvērsties uzdevumu izpildei jebkurā vietā Latvijā. Šogad šī spēja primāri tiks vingrināta Latvijas austrumu pierobežā, jo vienībām ir jāspēj efektīvi veikt valsts aizsardzības uzdevumus jebkurā Latvijas vietā.

Lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā, visaptverošo valsts aizsardzības mācību "Namejs 2023" aktīvā fāze norisināsies sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas padotības iestādēm - Valsts policiju un Valsts robežsardzi. Mācībās piedalās visas NBS vienības, kā arī Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīri.

Visaptverošas valsts aizsardzības mācības "Namejs 2023" ir Nacionālo bruņoto spēku organizētās mācības, lai pārbaudītu un pilnveidotu Latvijas nacionālos kolektīvās aizsardzības plānus.

Mācības norisinās no 5.septembra līdz 2.oktobrim visā Latvijā. Mācībās kopā piedalīsies aptuveni 8500 dalībnieku.

Mācības "Namejs 2023" demonstrē sadarbību un savietojamību ar sabiedroto bruņoto spēku vienībām, integrējot sabiedroto vienības un štābus kopēju uzdevumu izpildē.

Mācību laikā visā Latvijā notiks militārās tehnikas, tai skaitā bruņutransportieru un kolonnu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem un apdzīvotām vietām.

Militāro mācību laikā notiks NBS un sabiedroto gaisa kuģu lidojumi Latvijas gaisa telpā, tostarp zemā augstumā.