Avārijā Augšdaugavas novadā smagi cieš bērns

© Pixabay

12.martā ap pulksten 12:45 Valsts policijas Latgales reģiona amatpersonas saņēma informāciju par ceļu satiksmes negadījumu Augšdaugavas novadā, Tabores pagastā.

Ierodoties notikuma vietā, tika noskaidrots, ka transportlīdzekļa vadītājs nav ticis galā ar automašīnas Nissan vadību, kā rezultātā spēkrats ir nobraucis no ceļa braucamās daļas, apgāzies un ietriecies kokā.

Minētā ceļu satiksmes negadījuma brīdī transportlīdzeklī atradās piecas personas, tajā skaitā divus gadus vecs bērns, kurš tika pārvadāts rupji pārkāpjot bērnu pārvadāšanas noteikumus, jeb atrodoties kādam pasažierim klēpī nevis bērnu sēdeklītī.

Visas personas ar dažāda smaguma miesas bojājumiem tika nogādātas tuvākajā medicīnas iestādē.

Par doto faktu policija ir uzsākusi kriminālprocesu, kurā tiks skaidroti notikušā apstākļi.

Valsts policija aicina rūpēties par bērnu drošību automašīnā, ievērojot drošas pārvadāšanas noteikumus! Vēršam uzmanību ikvienam vecākam un transportlīdzekļa vadītājam, kurš pārvadā bērnus, - bezatbildīga rīcība var izraisīt traģēdiju.

Latvijā

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Kultūršoks”, ko sabiedriskais medijs “palaida gaisā” tieši 9. maijā – tā dēvētajā “uzvaras dienā”, tika apgalvots, ka “Ogres muzejs, iespējams, pārkāpis Ženēvas konvenciju, izstādot kritušā Krievijas karavīra uniformu”. Šis apgalvojums izsauca viedokļu vētru tīmeklī. Sižeta autore Anete Ašmane-Vilsone kā galveno pretargumentu krievu karavīra formastērpa parādīšanai minēja ētiskus aspektus, kas saistījās ar jautājumu: kādā veidā iegūts šis formastērps? Situāciju skaidro zvērināti advokāti Saulvedis Vārpiņš un Mārtiņš Kvēps, kā arī vēsturnieks Juris Ciganovs.

Svarīgākais