Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Pēc lielās puteņošanas Talsu novadā ir kritiski braukšanas apstākļi; pašvaldības darbinieki intensīvi tīra ceļus

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Pēc lielās puteņošanas pagājušajā diennaktī šodien uz Talsu novada ceļiem ir kritiski braukšanas apstākļi, tādēļ pašvaldības darbinieki intensīvi tīra ceļus, informē pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Autovadītāji ir aicināti atlikt nebūtiskus braucienus vai rēķināties ar braukšanai sarežģītiem apstākļiem un papildu laiku, kas būs nepieciešams ierastā maršruta veikšanai.

Fedko uzsver, ka sniega tīrīšana no pašvaldībai piederošajiem ceļiem un ielām sākta uzreiz pēc puteņa mitēšanās, bet lielā sniega daudzuma dēļ darbs rit lēni.

Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes vadītājs Zigmunds Brunavs informē, ka pašvaldībai piederošie ceļi sākti tīrīt, kolīdz mitējies putenis. Lielā sniega daudzuma dēļ darbs rit lēni, jo izveidojušies lieli sanesumi. Prioritāri sākta to ceļu tīrīšana, pa kuriem pārvietojas skolēnu autobusi, attīrīta piekļuve pie Sabiles aprūpes biedrības "Kalme".

"Darbs notiek, bet salīdzinoši lēni. Aicinu iedzīvotājus būt saprotošiem. Mūsu teritorija ir ļoti liela, sniega tīrīšanas tehnikai jāmēro attālums no Rendas līdz Stendei, bet, protams, līdz vakaram tiksim galā," sola Brunavs, lūdzot ļaudis būt pacietīgiem.

Arī Dundagas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Kojro informē, ka pašvaldības ceļi tiek tīrīti un par to stāvokli pašlaik netiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības.

Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers atklāj, ka pakalpojumu sniedzēji - SIA "Hagberg" un VSIA "Latvijas Valsts ceļi", ir sadalījuši tīrāmos kvartālus un sola, ka līdz plkst.14 Talsu pilsēta būs no sniega attīrīta. Darbi sākušies jau ap pusnakti, saņemti arī iedzīvotāju zvani, kuri pauduši izpratni par esošo situāciju. Kā viena no prioritātēm ir piekļuvju nodrošināšana izglītības iestādēm, lai netiktu pārtraukta pārtikas piegāde un citi pakalpojumi.

Šādos apstākļos Talsu novadā palīdzība pievedceļu attīrīšanā tiek sniegta arī personām ar 1.grupas invaliditāti. Likums aizliedz pašvaldībai ieguldīt līdzekļus privātpersonu īpašumā esošu ceļu un laukumu uzturēšanā, bet personām ar 1.grupas invaliditāti šis pakalpojums tiek nodrošināts.

Savukārt skolēnu autobusu vadītāji ar pirmajiem sarežģījumiem saskārās jau 8.marta pēcpusdienā. Atsevišķos ceļa posmos skolēnu autobusi apgrūtināto satiksmes apstākļu dēļ nevarēja aizgādāt skolēnus uz mājām, tāpēc apzināti vecāki un rasts cits risinājums. Savukārt Iģenes posmā autobusa vadītājs iebraucis grāvī, pēkšņi neredzot ceļa robežas, norāda Fedko.

Šodien aizsnigušo ceļu dēļ nekursēja skolēnu autobuss Iģenes un Pastende - Iliņi posmā.

Talsu pamatskolas direktore Dina Bičule informēja, ka jau vakar vakarā nosūtīta ziņa vecākiem, lūdzot izvērtēt bērnu došanos uz skolu 1.-3.klašu posmā. Tā kā Talsu pamatskola skolēniem no 4. līdz 9.klasei mācības skolas pārbūves laikā organizē citās telpās, tai skaitā Vandzenes pamatskolā, tad reizi nedēļā šiem bērniem noteikta attālinātās mācīšanās diena. Tā šoreiz iekritusi šodien līdz ar to papildu risinājums mācību darba organizēšanai nebija jāmeklē. Bičule uzsver, ka nokļūšana uz skolu ir sarežģīta ne tikai skolēniem, bet arī skolotājiem.

Kā vēstīts, ceturtdienas rītā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu visā Latvijā, bet Talsu un Saldus apkārtnēs braukšanas apstākļi ir īpaši kritiski, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

"Talsu un Saldus apkārtnēs vēja un sniega dēļ braukšanas apstākļi ir kritiski, tāpēc aicinām iespēju robežās atlikt nebūtiskus braucienus un patlaban tur ceļā nedoties," aicina ceļu uzturētāji.

Īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem ir visā Pierīgā, Kuldīgas, Talsu, Aizputes, Tukuma, Ogres, Limbažu, Cēsu, Valmieras, Alūksnes, Gulbenes, Ludzas, Rēzeknes, Preiļu un Krāslavas apkārtnēs.

Visā pārējā Latvijas teritorijā braukšanas apstākļi ir apgrūtināti.