Daugavpils Universitātes padome nesaskata pārkāpumus ES projektu dokumentācijā un procedūrās

© Ekrānšāviņš no du.lv/

Daugavpils Universitātes (DU) padome nav atradusi pārkāpumus mācību iestādes īstenoto Eiropas Savienības (ES) finansēto projektu dokumentācijā un procedūrās, tāpēc rosinās veikt ārēju auditu, aģentūru LETA informēja augstskola.

DU padomes ārkārtas sēdē esot izskatītas visu iespējamo aizdomās turamo projektu ietvaros veiktās iepirkumu procedūras. Padomes locekļiem esot uzrādīta visa dokumentācija, kas atspoguļo iepirkumu veikšanas procesu, un esot konstatēts, ka "procedūras tika realizētas atbilstoši visām normatīvām prasībām un to dokumentācija ir publiski pieejama", pausts augstskolas publicētajā paziņojumā.

Tāpat esot konstatēts, ka projektu īstenošanas laikā un pēc to noslēgšanas "notika projektu īstenošanas pārbaudes no dažādu valsts institūciju puses, kuru atzinumi vienmēr ir bijuši pozitīvi", pauž augstskola. "Taču, tā kā ir likta šaubu ēna, DU padome ierosināja un rektore atbalstīja veikt ārējo auditu šajos projektos," pauž DU.

Kā ziņots, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sadarbībā ar Eiropas Prokuratūru (EPPO) 24.janvārī iepriekš sāktā kriminālprocesā veica procesuālās darbības Daugavpils Universitātē aizdomās par iespējamu krāpšanos ar ES Sociālā fonda līdzekļiem 600 000 eiro apmērā. Aizdomās par krāpšanu tiek turēti četri augstskolas darbinieki, tostarp vadības pārstāvji.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir pieprasījusi Daugavpils Universitātei sniegt paskaidrojumus saistībā ar sākto kriminālprocesu. IZM uzsvērusi, ka krāpšanās ar ES līdzekļiem nav pieļaujama nevienā Latvijas izglītības iestāde vai zinātniskajā institūcijā. Daugavpils Universitātes gadījumā šāds gadījums nozīmē nepietiekamu uzraudzība no augstskolas padomes puses, jo tās uzdevums saskaņā ar Augstskolu likumu ir uzraudzīt iekšējās kontroles un risku pārvaldības sistēmu darbību, pārskatīt to atbilstību un darbības efektivitāti.

Latvijā

Parādi par komunālajiem pakalpojumiem, laikus neizvesti mēsli, apkārtējās vides piesārņojums un citas nepilnības ikdienas darbā – tie ir tikai daži iemesli, kuru dēļ Izglītības un zinātnes ministrija ir gatava lauzt līgumu ar Latvijas Jātnieku federāciju, kas jau ilgstoši saimnieko valstij piederošajā jāšanas sporta centrā “Kleisti”, vēsta 360TV Ziņas.

Svarīgākais