Uz CSDD braukšanas eksāmenu sieviete ierodas 2,1 promiļu reibumā; viņai piemēro 10 000 eiro sodu

© Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency

Prokuratūra kādai sievietei piemērojusi 120 stundas piespiedu darba un likusi samaksāt 10 000 eiro par mēģinājumu vieglā automobiļa vadīšanas eksāmenu nokārtot reibumā.

Pirmstiesas kriminālprocesā tika noskaidrots, ka sieviete, atrodoties alkohola ietekmē (ar alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā vairāk nekā 2,1 promile), 2022.gada 28.decembrī ieradās Ceļu satiksmes drošības direkcijas Daugavpils nodaļā, lai kārtotu vieglā automobiļa vadīšanas eksāmenu. Eksāmena gaitā Ceļu satiksmes drošības direkcijas inspektors pamanīja sievietes iespējamo atrašanos alkohola ietekmē un eksāmenu pārtrauca.

Apsūdzētā sieviete pilnībā piekrita viņai inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī piekrita kriminālprocesa pabeigšanai, piemērojot viņai sodu.

Prokurore, ņemot vērā noziedzīgā nodarījuma raksturu (izdarīts mazāk smags noziegums), radīto kaitējumu ar likumu aizsargātajām interesēm un apsūdzētās personību, guva pārliecību, ka apsūdzētajai nevajadzētu piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu sodu, taču viņu nevar atstāt nesodītu. Nosakot soda mēru, prokurore ņēma vērā gan atbildību mīkstinošo apstākli (sieviete atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un izteica nožēlu par izdarīto), gan atbildību pastiprinošo apstākļu neesamību un ar prokurora priekšrakstu par sodu piemēroja apsūdzētajai sabiedrisko darbu uz 120 stundām, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Tā kā sievietes vadītais transportlīdzeklis pieder citai (juridiskajai) personai, attiecībā uz to nav piemērojama konfiskācija. Krimināllikums šādā gadījumā paredz, ka no noziedzīgu nodarījumu izdarījušās personas piedzen pilnu vai daļēju šā transportlīdzekļa vērtību. Konkrētajā gadījumā tika nolemts no apsūdzētās valsts labā piedzīt daļēju transportlīdzekļa vērtību, proti, 10 000 eiro.

Latvijā

Jebkura Krievijas agresija pret NATO dalībvalsti tai izmaksās ļoti dārgi, Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) rīkotajā diskusijā "Veidojot aizsardzības un drošības nākotni" uzsvēra Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andžejs Viļumsons.