Aptiekās veidojas garas rindas. Atsevišķi medikamenti vairs nav nopērkami

© Ekrānuzņēmums/ReTV

Pirmssvētku dienās daudzās aptiekās vērojamas teju tikpat garas rindas kā pārtikas veikalos. Cilvēki steidz iegādāt visdažādākos medikamentus, uztura bagātinātājus; cits lūdz farmaceita konsultāciju, kā pareizi rīkoties dažādās situācijās, vēsta ReTV.

Aptiekā stāsta, ka cilvēki šobrīd īpaši izpērk medikamentus gremošanas problēmu novēršanai, temperatūru pazeminošos līdzekļus, tāpat arī dažādas recepšu zāles. Cits iegādājas medikamentus, ar ko papildināt mājas aptieciņu. SIA “Eiroaptieka” farmaceita asistente Sandra Balode saka: “Ļoti jūtams, ka ir dažādas saslimšanas. Tās pašas augstās temperatūras, dažādi vēdera vīrusi.”

Aptiekā ReTV atzīst, ka reizēm farmaceitam nākas pildīt teju vai ārsta pienākumus. Pēc palīdzības vēršas cilvēki ar jau ielaistām kaitēm, smagām saslimšanām. Sandra Balode: “Mums ir jāizlemj tādas diezgan nopietnas situācijas, ko darīt. Cenšamies tad sūtīt pie ārsta un teikt, ka nevaram palīdzēt.”

Farmaceite atzīst, ka atsevišķi medikamenti vairs nav pieejami, tie neesot pat zāļu lieltirgotavās, tāpēc nākas meklēt, ar ko tos aizvietot. “Skumjākais tas, ja nav recepšu medikamentu, ko aizvietot, tad ir jāmeklē varianti, ja ir ko meklēt.”

Par zāļu pieejamību ikviens var uzzināt oficiālajā Zāļu valsts aģentūras Zāļu reģistrā, šeit apkopota visa informācija, kurās aptiekās medikamenti nopērkami un cik tie maksā. Jāatgādina, ka neatliekamā medicīniskā palīdzība pašlaik strādā ārkārtas režīmā un dodas tikai uz izsaukumiem, kad apdraudēta cilvēka dzīvība. Pārpildītas pašlaik ir arī slimnīcas, tāpēc cilvēki saslimšanas gadījumā aicināti sazināties ar saviem ģimenes ārstiem, vai arī zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni.

Latvijā

Soctīklos klejo kāds stāsts, kurā teikts, ka cilvēks, kuram jau pērn novembrī vajadzēja saņemt vecuma pensiju, to saņems janvārī. Izmaksās uzreiz par visiem iekavētajiem mēnešiem, taču cilvēkam nauda dzīvošanai bija vajadzīga vakar, aizvakar... decembrī utt. Cilvēki komentāros norāda, ka šis nav unikāls gadījums. Līdzīgas situācijas piedzīvojuši arī citi. Kāpēc šāda kavēšanās, “Neatkarīgajai” skaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).

Svarīgākais