Saukas ezera ledū ielūzis un gājis bojā cilvēks

© f64.lv, Kaspars Krafts

Ceturtdienas vakarā Jēkabpils novada Saukas pagastā Saukas ezerā ielūzis un gājis bojā cilvēks, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Ugunsdzēsēji glābēji bojāgājušo atrada apmēram 50 metru attālumā no krasta.

VUGD atgādina, ka atrasties uz ledus ir ļoti bīstami. Ledus kārta vēl tikai veidojas un ir ļoti nevienmērīga, turklāt uzsnigušais sniegs kavē ledus veidošanos.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega sodrēji ēkas dūmvadā, trīs vieglās automašīnas, malkas grozs, piecos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, dārza mājas siena un jumts, elektriskais sildītājs, atkritumi un divos gadījumos - malka un sadzīves mantas.

Kopumā VUGD saņēma 53 izsaukumus - 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Latvijā

Latvijā nerimst diskusijas par kājnieku mīnu izmantošanu – šobrīd to liedz Otavas konvencija, taču Latvijā ir ne mazums politiķu un arī iedzīvotāju, kuri uzskata, ka mums vienpersoniski jālauž starptautiskā vienošanās un ar steigu, ņemot vērā drošības situāciju reģionā, jāmīnē austrumu pierobeža, vēsta "360TV Ziņas".

Svarīgākais