Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Policija atklāj Jelgavā notikušā konflikta, kad pusaudze piekāva jaunāku meiteni, iemeslu

© Ekrānšāviņš

Nesen Jelgavā notikusī fiziska rakstura konfliktsituācija starp divām nepilngadīgām meitenēm raisījusi plašu satraukumu sabiedrībā gan par pašu notikuma būtību, gan arī par to, kādēļ šo lietu policija izmeklēja kā administratīvo procesu, nevis kriminālprocesu, raksta Valsts policija. 

"Nākamajā dienā pēc notikušā, 12. septembrī, saņemot policijā iesniegumu, uzreiz sākts administratīvā pārkāpuma process, apstākļu skaidrošana un nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze miesas bojājumu smaguma pakāpes konstatēšanai, lai lemtu par tālāko procesa gaitu atbilstoši likumā noteiktajai kārtībai.

Policija rūpīgi piegāja šai lietai un procesam, ņemot vērā, ka notikuma iesaistītas ar likumu īpaši aizsargātas personas - nepilngadīgas meitenes. Šajā situācija Valsts policija konsultējās arī ar reģionālo prokuratūru, un saskaņā ar kopēju redzējumu, notikums tika vērtēts administratīvā, nevis kriminālprocesuālā kārtā. Tajā pat laikā policija informāciju par notikušo atbilstoši kompetencei nodeva arī Jelgavas sociālo lietu pārvaldei.

Procesa gaitā Valsts policijas darbinieki noskaidroja nepilngadīgo meiteņu personības, pieņēma abu pušu paskaidrojumus, fiksēja liecinieku liecības, kā arī veica citas procesuālās darbības. Izmeklēšanā noskaidroja, ka abas konfliktā iesaistītās personas ir mazpazīstamas un konflikta motīvi saistīti ar sociālajās vietnēs izvietotu neglaimojošu saturu.

Šī gada 14. septembrī Valsts policija no tiesas medicīnas eksperta saņēma atzinumu, ka cietušajai personai nodarītie miesas bojājumi ir vērtējami kā maznozīmīgi. Atbilstoši ekspertīzes atzinumam šis pārkāpums izskatīts pēc “Administratīvo sodu likums par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā” 12. panta - par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu.

Šī gada 19. septembrī lietas materiāli nodoti Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Administratīvās komisijas Bērnu lietu apakškomisijai audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanai. Un sods ir neizbēgams - pāridarītāja to saņems likumā noteiktajā kārtībā.

Savukārt saistībā ar vakar publiski izskanējušo informāciju par iespējamu mantas bojāšanu konflikta laikā - šāda informācija policijai administratīvajā procesā netika sniegta, kā arī līdz šim nav oficiāli saņemta.

Nav nekādu šaubu, ka likumpārkāpums ir noticis, policija to izmeklēja saskaņa ar esošo regulējumu.

Valsts policija uzskata, ka šī situācija ir jau cīņa ar sekām un šajā brīdī sabiedrība un iesaistītās institūcijas nedrīkst izvērst emocionālo vardarbību un kļūt par agresoru pret otru nepilngadīgo bērnu. Ir būtiski situāciju vērtēt objektīvi, lūkojoties dziļāk - kāpēc nepilngadīgais ir vardarbīgs, kā palīdzēt un radīt tādu vidi, lai persona nākotnē varētu dzīvot un veidoties kā pilnvērtīgs sabiedrības loceklis.

Tā ir visas sabiedrības atbildība, kopīgs darbs, veidojot drošāku vidi mūsu bērniem," uzskata policija.