Trešdiena, 4.oktobris

redeem Francis, Modra

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

“Summer Sound” nežēlīgi piekauj jaunieti; vainīgo teju mēneša laikā nav izdevies atrast

© Pixabay.com

Lai arī festivāls “Summer Sound” ir beidzies jau gandrīz pirms mēneša, no festivāla laikā pēkšņā uzbrukumā gūtām traumām joprojām nav atlabis kāds divdesmitgadīgs jaunietis no Kurzemes, vēsta ReTV.

Nopietni galvas, žokļu un zobu bojājumi būs jāārstē vēl ilgu laiku. Par nodarījumu šobrīd aizdomās turamo vai aizturēto nav. Kā tas varēja notikt, ka ļaužu pilnā vietā, kur bija arī apsardze, uzbrucējs varēja netraucēti aizbēgt, un kā bija jārīkojas, lai policija sāktu izmeklēšanu pēc iespējas ātrāk - šie ir jautājumi, kurus joprojām uzdod cietušā jaunieša vecāki.

Ritēja festivāla “Summer Sound” otrajā dienā jaunieti, neilgi pirms septiņiem vakarā ar savu draugu no telšu pilsētiņas devās uz koncertu, kad pēkšņi viņam pienāca klāt nepazīstams vīrietis un spēcīgi iesita pa seju. Jānis nokrita, tad uzbrucējs spēra pa seju. Izmantojot abu jauniešu apjukumu, uzbrucējam izdevās aizbēgt.

No festivālā esošā medpunkta Jānis nekavējoties tika pārvests uz Liepājas slimnīcas traumpunktu, no kurienes tālāk uz Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā, kur viņam veica operāciju. Neizpratni cietušajai pusei radīja ne tikai apsardzes neiesaistīšanās, bet arī tas, ka pēc notikušā Jāņa draugi devās Liepājā uz policiju, lai iesniegtu iesniegumu par notikušo, bet tas atteikts, jo iesniegumu var iesniegt tikai cietušais. Valsts policijā skaidro, ka, iespējams, bijusi komunikācijas kļūda, jo šādā situācijā policija saņem ziņas no ārstniecības iestādes un uzsāk izmeklēšanu arī bez iesnieguma. Valsts policijas pārstāvis Mārtiņš Brižs: “Būtībā šādu kriminālprocesu, ja mums ir zināms, ka ir nodarīti vidēji smagi miesas bojājumi, mēs uzsākam neatkarīgi no personu gribas.

Šobrīd par nodarījumu ir uzsākts kriminālprocess par vidēja smaguma miesas bojājuma tīšu nodarīšanu. Bargākais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem. Mārtiņš Brižs: “Darbs, kas lielākoties šobrīd tiek darīts, ir, lai noskaidrotu iesaistītās personas, kā jau es minēju, ja attiecīgi uz vietas būtu nofiksēti visi šie apstākļi, mums būtu daudz vieglāk noskaidrot faktiskos apstākļus.”

Cietušā jaunieša mamma: “Protams, mēs gribam koncentrēties, stiprinot dēlu un palīdzot viņam atlabt šinī situācijā, vienkārši lūdzot Dievu. Varbūt vairāk lūdzot par to otru, kuru par cilvēku nevar nosaukt, tas ir necilvēks, lai viņš nekad tā vairs nedara.”

“Es lūgtu tos cilvēkus, kas redzēja, kā sit manu dēlu, lai viņi atsaucas, lai viņi ziņo policijai,” saka cietušā jaunieša tētis.

Policijā atzīst, ka šis “Summer Sound” laikā bijis smagākais un nopietnākais incidents. Divās dienās festivālu apmeklēja ap 40 000 cilvēku. Tā rīkotāji saka, ka pēc festivāla tiek izvērtēti drošības pasākumi, bet tā kā konkrētā gadījuma lieta nav noslēgta, tad spriest par uzlabojumiem ir pāragri.