Plešs pieļauj iespēju atcelt Elksniņu no Daugavpils mēra amata

© Vladislavs Proškins/F64

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artrūrs Toms Plešs varētu lemt par Daugavpils mēra Andreja Elksniņa atstādināšanu no amata saistībā ar viņa dalību Baltkrievijas ģenerālkonsulāta rīkotās svinībās, vēsta ReTV Ziņu dienests.

ReTV un portāla Čaika.lv informācija par to, ka Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš kādā šīs pilsētas restorānā nesen piedalījies svinībās par godu Baltkrievijas neatkarības dienai, izraisījusi sašutuma un kritikas vilni. Neizpratni ReTV Ziņām pauž arī iekšlietu ministrs.

Kristaps Eklons, iekšlietu ministrs: “Lukašenko Baltkrievija atbalsta Krievijas karu pret Ukrainu un aktīvi piedalās Krievijas propagandas izplatīšanā. Abu valstu izplatīto dezinformāciju izjūtam arī Latvijā - Baltkrievijas varas organizētā hibrīdkara apstākļos un Krievijas izvērstās karadarbības dēļ. Tas ir ļoti slikts signāls Latvijas sabiedrībai, kas nekādā veidā neveicina saliedētību un valsts drošību."

Māris Kučinskis, līdzšinējais Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs:

No valstiskā redzējuma tas ir valsts apdraudējums, tas pat ir ļoti slikti, jo pašvaldības iedzīvotāji, pašvaldības cilvēki ļoti skatās uz savu vadītāju; viņa redzamība un popularitāte ir daudz augstāka nekā valdībai vai parlamentam.

Atbildot uz ReTV Ziņu dienesta jautājumu, vai varētu lemt par Elksniņa atcelšanu no Daugavpils domes priekšsēdētāja amata, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs pauda, ka šāds scenārijs esot iespējams.

Artūrs Toms Plešs, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs (AP): “No šāda viedokļa arī jūsu minētais scenārijs, protams, ir iespējams, bet šajā brīdī svarīgākais ir sagaidīt no Elksniņa nepieciešamos skaidrojumus.”

Partijā “Saskaņa”, kas nosodījusi Krievijas agresiju Ukrainā, par Elksniņa rīcību neesot spriests. Viens no līderiem Nils Ušakovs no komentāra izvairījās, taču valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs, izteikdams personisko viedokli, ReTV sacīja, ka partijas biedru nenosoda.

Vēsturnieku apkopotā informācija liecina, ka Baltkrievijas Neatkarības diena 3. jūlijā tiek svinēta, kopš šajā valstī pie varas ir Aleksandrs Lukašenko; šis datums ir arī Minskas atbrīvošanas diena no vācu okupācijas Otrajā pasaules karā. Tautā tiek atzīmēti arī citi Baltkrievijas neatkarības datumi. Tikmēr pagaidām nav atbildes uz jautājumu, kad atbildīgais ministrs lems par Elksniņa tālāko darbu. Un arī Elksniņš ReTV Ziņu dienestam sasniedzams nebija, taču vakar pēc publikācijas viņš sociālās saziņas platformās pauda, ka mediji viņu pataisot par valsts nodevēju.