Alūksnes novadā izskaloti divi vietējie autoceļi, satiksme slēgta

 
©Mārtiņš Zilgalvis/F64

Lietavu dēļ valsts ceļu tīklā ir izveidojušies izskalojumi, satiksmei pilnībā slēgi divi vietējo autoceļu posmi Alūksnes novadā, informē VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Izskalojumu dēļ izveidojušos pārrāvumi un patlaban ir slēgti:

• Alsviķi-Ādams (V378) posmā Karva-Ādams, apbraukšana pa Vētraine-Maliena-Kalncempji-Sprīvuļi (V396) un Alūksne-Liepna (P41);

• Mālupe-Beja-Karitāni (V399) posmā Mālupe-Beja, apbraukšana pa Sinole-Silakrogs (P34), Ilzene-Līzespasts (P44) un Alūksne-Ape (P39).

Slēgto un bojāto posmu skaits varētu pieaugt, jo saskaņā ar meteorologu prognozēm šodien un tuvākajās dienās turpināsies ūdens līmeņa kāpums Latvijas centrālās un austrumu daļas upju baseinos. Bojāto posmu atjaunošana būs iespējama pēc ūdens līmeņa normalizēšanās.

Par nokrišņu dēļ applūstošiem vai izskalotiem valsts autoceļiem, kā arī citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Satiksme pa vienu braukšanas joslu jau ir atjaunota iepriekš slēgtajā vietējā ceļa Ilūkste-Ilze-Vitkušķi (V702) posmā netālu no krustojuma ar Bebrene-Šēdere-Gorbunovka (V699) (13,7. km) Daugavpils novadā.

14.jūnija vakarā un šorīt saņemtas ziņas par izskalojumiem vai pārplūdi vairāk nekā desmit valsts vietējo ceļu posmos Latgalē, Vidzemē un Zemgalē, kā arī uz reģionālā autoceļa Dubļeva-Cērpene (P46).

VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) reģionālās nodaļas stipru nokrišņu skartajos rajonos seko līdzi situācijai par ūdens līmeņa celšanos upēs un apseko valsts ceļu tīklu.