Ādažu poligonā sāksies militārās mācības "Summer Shield 2022"

 
©f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

No šodienas līdz 27.maijam Ādažu poligonā notiks Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vadītās militārās mācības "Summer Shield 2022".

Mācību "Summer Shield 2022" galvenais uzdevums ir gaisa un sauszemes operāciju vadības procedūru pilnveidošana starp Nacionālo bruņoto spēku vienībām, tajā skaitā Zemessardzi, un ārvalstu bruņotajiem spēkiem. Mācību dalībnieki uzlabos manevra un kaujas atbalsta spējas taktiskā līmenī, kā arī pilnveidos sadarbību un savstarpējo savietojamību starp Latvijas un sabiedroto valstu spēkiem.

Kopā ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi mācībās "Summer Shield 2022" piedalīsies Zemessardzes un Gaisa spēku vienības, Nodrošinājuma pavēlniecības un Militārā policijas karavīri. Savukārt sabiedrotos pārstāvēs NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā, ASV, Lielbritānijas un Lietuvas bruņoto spēku vienības.

Mācību "Summer Shield 2022" laikā notiks haubiču, tanku, mīnmetēju un kājnieku atbalsta ieroču kaujas šaušana gan dienas gaišajā, gan tumšajā laika posmā.