Liepājnieki pikti: Pie ēstuvēm nereti redzams "cūku stallis"

 
©Pixabay

Kāds liepājnieks Tirgoņu ielā fotogrāfijā piefiksējis bagātīgā daudzumā izmētātus gružus – ēdienu turzas, plastmasas dakšiņas un citas drazas pie ēstuves ”Pakistānas kebabs”. Vīrietis teic, ka līdzīga aina tur bijusi vērojama gandrīz visas dienas garumā, turklāt šī neesot pirmā reize, kad pie kebabnīcas esot ”cūku stallis, vēsta liepajniekiem.lv. 

”Kā var būt tik drausmīga nevērība? Apkalpo cilvēkus pie āra galdiņiem, bet turpat tik šausmīga cūku kūts,” pauž neizpratni liepājnieks. Viņš norāda, ka pie ēstuves durvīm izvietota ļoti sekla miskaste, un, lai to piepildītu, atliek vien pāris cilvēkiem tajā iemest gružus, ko tālāk izdzenā vējš vai izmētā putni.

Arī citi liepājnieki pauž, ka līdzās šai un arī citām pilsētas ēstuvēm, kur klientus apkalpo pie āra galdiņiem, nereti ir piegružots. Līdzīga aina nesen bijusi arī Zivju ielā, kur vējš no galdiņiem nopūtis papīra traukus, salvetes utt. Taču ēstuves darbinieks uz garāmgājēja aizrādījumu paziņojis, ka viņam par gružu vākšanu nemaksājot.

Komunālās pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls norāda: ”Ēstuvju īpašniekiem jānodrošina, lai no galdiņiem un urnām, kas ir pie viņu apsaimniekotās iestādes durvīm, neizpūstu atkritumus pa pilsētu. Iespējams, ka būs jāaizliedz izvietot galdiņus ārpusē, ja ēstuves saimnieki nespēj nodrošināt tīrību. Katrā ziņā būs nopietna saruna ar kafejnīcas īpašnieku."

Ēstuves apsaimniekotājus var saukt pie atbildības Pašvaldības policija.

Avots: liepajniekiem.lv