"Es neļaušu sadalīt pilsētu "pareizajos" un "nepareizajos"; Daugavpils mērs komentē strīdu par Ukrainas karogu pie mūzikas skolas

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Mans galvenais uzdevums ir saglabāt Daugavpilī vienotu un saliedētu sabiedrību, komentējot notikumus pilsētā, kad plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja mēģinājums noņemt Ukrainas karogu, kas izvietots pie Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas, "Facebook" raksta pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).

Viņš apgalvo, ka pilsēta no dažādiem ministriem pēdējās dienās ir saņēmusi pārāk daudz aicinājuma vēstuļu - "aizliegt", "tiesāt", "skaidrot", "nepieļaut".

"Vēlos sniegt atbildi uz visām tām vienlaicīgi. Ieņemot Daugavpils valstspilsētas domes priekšsēdētāja vēlētu amatu, rīkojos stingrā saskaņā ar Latvijas, kuras pilsonis un patriots esmu, likumdošanu. Eksaminēt mani ir tiesīgi vienīgi manas pilsētas iedzīvotāji, bet nekādīgi ne valdības pārstāvji," raksta vietējais politiķis.

Viņa galvenais uzdevums gan kā domes priekšsēdētājam, gan kā politiķim un arī kā pilsētas iedzīvotājam ir saglabāt Daugavpilī vienotu un saliedētu sabiedrību.

"Es neļaušu sadalīt pilsētu "pareizajos" un "nepareizajos". Daugavpils bija, ir un būs vienota pilsēta, kurā tiek respektētas tradīcijas un cienīts katrs pilsētnieks," sola Elksniņš.

Jau ziņots, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) vērsies pie Daugavpils domes un pilsētas mēra Elksniņa, aicinot saliedēt sabiedrību un paust atbalstu Ukrainai.

Kā informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, ministrs akcentējis Latvijas un starptautisko nostāju pret Krievijas pastrādāto noziegumu pret Ukrainas valsti un tās civiliedzīvotājiem, uzsverot nepieciešamo atbalstu Ukrainas bēgļiem un aicinot paust nepārprotamu nostāju par Ukrainas valsts neatkarību un teritoriālo nedalāmību.

Viņš aicinājis iestāties pret kara noziegumu attaisnošanu un to tiešu vai netiešu atbalstīšanu.

"Šobrīd, kad pār Ukrainu krīt Krievijas raidītas raķetes un Putina režīms turpina postīt cilvēku dzīves, atbalstam ukraiņu tautas centieniem nosargāt savu valsti ir jābūt nepārprotamam un vienbalsīgam, un jānāk no katra no mums. Kā valstiskā, tā reģionālā līmenī. Simboliem un žestiem ir liels spēks, tādēļ jebkādi atbalsta pasākumi Ukrainai ir nevis apkarojami, bet veicināmi. Es aicinu visu pašvaldību vadītājus spert vajadzīgos soļus, lai saliedētu mūsu sabiedrību un iesaistītos kā palīdzības sniegšanā Ukrainai, tā publiski paužot solidaritāti ar ukraiņu tautu," norāda Plešs.

Ministrs vēstulē Daugavpils domei un priekšsēdētājam uzsver, ka valsts pārvaldei un tajā strādājošajiem nav pieļaujama ne tikai Krievijas pastrādāto noziegumu attaisnošana, noliegšana un slavināšana, bet arī netieša to atbalstīšana, tai skaitā vēršanās pret Ukrainas simboliku.

Turklāt, ikkatras pašvaldības dome un tās priekšsēdētājs ir atbildīgs par visas pašvaldības darbu, un nav pieļaujama situācija, ka pašvaldības un tās iestāžu un kapitālsabiedrību darbinieki tiešā vai netiešā veidā atbalstītu kara noziegumus un noziegumus pret mieru un cilvēci.

"Šobrīd demokrātiskas un tiesiskas valsts sabiedrībai jādemonstrē nelokāma vienotība, atbalstot Ukrainu," norāda Plešs.

VARAM skaidro, ka pēc plašsaziņas līdzekļos izskanējušās informācijas Daugavpils pašvaldībā pie Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas mastā ticis pacelts Ukrainas valsts karogs, simbolizējot solidaritāti un atbalstu Ukrainai un tās civiliedzīvotājiem, kuri cietuši no Krievijas agresijas.

Iedzīvotāju grupa Aleksandra Iļjina vadībā esot vērsusies pret Ukrainas karoga pacelšanu. Iljins esot pašvaldības SIA "Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums" tehniskā direktora vietnieka pienākumu izpildītājs.

Arī Daugavpils domes priekšsēdētājs Elksniņš esot paudis nepatiku pret vidusskolas direktora rīcību, aizvietojot pilsētas karogu ar Ukrainas karogu. Turklāt pie pašvaldības domes Ukrainas valsts karogs neesot izkārts, tādējādi netieši paužot attieksmi pret Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Latvijā

Iepirkšanās internetā ir veids, kā ātri un ērti iegādāties sev nepieciešamās preces un pakalpojumus, turklāt vasarā vajadzība pēc dažādām precēm mājai, dārzam un kādam plānotam atvaļinājumam ir īpaši aktuāla. Taču, neievērojot piesardzību, tas arī ir veids, kā var iekļūt krāpnieku nagos. Luminor bankas krāpšanas novēršanas eksperte Marija Celma dalās ar ieteikumiem, kā iepirkties internetā droši un apdomīgi, lai nekļūtu par krāpnieku upuri.

Svarīgākais