"Ja debesis ir skaidras, tad dodieties skatīties ziemeļblāzmu. Liela iespējamība, ka tumšā vietā arī varētu redzēt," mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta laika ziņu pētnieks Martins Bergšteins.
Ziemeļblāzma īsi pirms pulksten 21 redzēta Valdemārpilī.
Valdemārpils, Ziemeļkurzeme...
— Martins Bergšteins (@MeteoLatvia) February 10, 2022
Ja debesis ir skaidras, tad dodieties skatīties-liela iespējamība ka tumšā vietā arī varētu redzēt. Ja ar gaismu piesārņota vieta tad tikai kamerā... pic.twitter.com/dNrqTP2wxg
Portāls NRA jau rakstīja, ka ziemeļblāzmu izdodas ieraudzīt ne tikai Somijā, Norvēģijā, Islandē, bet šad un tad arī Latvijā.
Tagad redzama blāva ziemeļblāzma pašā pamalē. Tiem dažiem laimīgajiem, kam ir skaidras debesis. pic.twitter.com/ljw0X22F5u
— Ilgonis Vilks (@astrovilks) February 10, 2022
Ziemeļblāzmas mednieki lielākoties seko līdzi Kp indeksam. Jo tas ir augstāks, jo lielāka iespējamība ieraudzīt ziemeļblāzmu. Taču, lai ieraudzītu šo unikālo dabas parādību, nepietiek tikai ar ģeomagnētiskās vētras esamību. Laikam ir jābūt skaidram, bez mākoņiem un tieši tāds šonakt gaidāms Zemgalē, Vidzemē un Latgalē. Ziemeļblāzmu nevar ieraudzīt apgaismotās vietās, tāpēc pilsētās ir maz cerību to saskatīt. Tāpat jābūt pietiekoši plašam skatam uz ziemeļiem.
Lielupē tikko bija diezgan spēcīga pic.twitter.com/T0osru5DVN
— Pavdik (@Pavdik) February 10, 2022