Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Ventspilī norauts jumts Izglītības pārvaldes ēkai; glābēji saņēmuši 20 izsaukumus uz vēja radītajiem postījumiem

© f64.lv, Aivars Ķesteris

Piektdienas rītā spēcīgā vēja rezultātā Ventspils Izglītības pārvaldes ēkai daļēji norauts jumts, informēja pašvaldības iestādes "Ventspils komunālā pārvalde" sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Helēna Blumberga.

Lai novērstu radītās vētras sekas un bīstamību uz ceļa, ir slēgts Raiņa ielas posms virzienā no Andreja ielas līdz Ģertrūdes ielai.

Blumberga norāda, ka piekļuve Ventspils Izglītības pārvaldes ēkai pašlaik ir norobežota, slēdzot daļu Raiņu ielas un gājēju ietves posmu. Lai piekļūtu Andreja ielai, patlaban ir atvērta iebrauktuve no Jūras ielas puses, uz noteiktu laiku atverot to kā divvirzienu ielu.

Pašlaik ir informācija arī par diviem Ventspilī nolauztiem kokiem - pie sporta nama "Centrs" un Zvaigžņu ielas pagrieziena virzienā uz pansionātu "Selga".

Līdz plkst.7 Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas bija līdz 29 metriem sekundē (m/s), bet Ventspils lidostā - 25 m/s.

Tikmēr Glābēji piektdienas rītā saņēmuši 20 izsaukumus par spēcīgā vēja nolauztajiem kokiem uz ceļa braucamās daļas, skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

No plkst.7.30 līdz 9 saņemti 20 izsaukumi par nolauztiem kokiem Kurzemē, Zemgalē un Rīgā.

Jau ziņots, ka piektdien līdz vēlam vakaram Vidzemes piekrastē, tai skaitā Jūrmalā, galvaspilsētā un Pierīgas novados, kā arī Kurzemes rietumu piekrastē ir spēkā oranžās pakāpes brīdinājums par stipru vēju.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka piekrastē rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 25-28 metriem sekundē (m/s).

Līdz pat sestdienas rītam visā valstī spēkā dzeltenais vēja brīdinājums - rietumu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 20-23 m/s.

Šādā vējā lūst koku zari un atsevišķi koki, iedzīvotājiem jāuzmanās arī no vēja nestiem priekšmetiem un atlūzām, iespējami elektroapgādes traucējumi.

Vējuzplūdu dēļ Rīgā izsludināts arī dzeltenās pakāpes brīdinājums par ūdens līmeņa paaugstināšanos līdz 115-130 centimetriem Latvijas augstuma sistēmā.