Talsu novada domes vadība iespaidīgi palielina algas; atalgojums audzis pat par 450%

© pixabay.com

Talsos novada domes vadībai algu palielina no 50% līdz pat 450%, taču par darbiniekiem domās vēlāk, ziņo Talsu novada domes deputāts, "Mēs - Talsiem un novadam" valdes priekšsēdētājs Edgars Zelderis.

Vakar Talsos novada domes priekšsēdētājai Sandrai Pētersonei (NA), vietniekiem Aldim Pinkenam (JV) un Andim Astrātovam ("Talsu novada attīstībai") alga tika palielināta par vairāk nekā 50%, priekšsēdētājai no 2420 eiro uz 3732 eiro, kas ir par 54% vairāk, bet vietniekiem no 2140 eiro uz 3281 eiro, kas ir par 53% vairāk.

Zelderis norāda, ka visvairāk alga tika palielināta komiteju vadītājiem, no 453,25 eiro uz 2499,20 eiro, kas ir palielinājums par 451%. Savukārt deputātiem atalgojums palielināts no 441 eiro uz 661,50 eiro, kas ir 50% pieaugums. Algu palielināšanas ietekme uz budžetu būs 151 000 eiro gadā.

""Mēs - Talsiem un novadam" deputāti kategoriski iebilda pret šādu ievērojamu algas palielinājumu, tomēr notikušajā Talsu novada domes sēdē deputātu vairākums pieņēma lēmumu ievērojami palielināt atalgojumu domes priekšsēdētājai un vietniekiem, paši sev un komiteju vadītājiem," uzsver Zelderis.

Viņš piebilst, ka uz jautājumiem, vai, kad un par cik pašvaldības darbiniekiem tiks palielinātas algas, netika atbildēts. Tas tikšot vērtēts nākamgad.

Laikā, kad atsevišķu jomu pārstāvjiem ilgstoši liegts strādāt savā pamatprofesijā valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ, šāda prakse nav pieņemama, uzskata opozīcijas deputāti.

"Mēs - Talsiem un novadam" deputātu priekšlikums vispirms izvērtēt darbinieku palielināšanas iespējas un tikai pēc tam palielināt algas domes vadībai tika noraidīts.

Par atalgojumu balsoja Nacionālās apvienības deputāti Sandra Pētersone, Gaidis Bērziņš, Gundars Sebris, Eva Kārkliņa, Latvijas Zemnieku savienības deputāts Dainis Karols, Latvijas Zemnieku savienības deputāts Almants Kalniņš, "Talsu novada attīstībai" deputāti Andis Astrātovs, Juzefa Kļava, Oļegs Solovjovs, "Jaunās vienotības" deputāti Aldis Pinkens, Andra Grīvāne, Māris Rozenbergs. Pret lēmumu paaugstināt balsoja "Mēs - Talsiem un novadam" deputāti.

Latvijā

Iepirkšanās internetā ir veids, kā ātri un ērti iegādāties sev nepieciešamās preces un pakalpojumus, turklāt vasarā vajadzība pēc dažādām precēm mājai, dārzam un kādam plānotam atvaļinājumam ir īpaši aktuāla. Taču, neievērojot piesardzību, tas arī ir veids, kā var iekļūt krāpnieku nagos. Luminor bankas krāpšanas novēršanas eksperte Marija Celma dalās ar ieteikumiem, kā iepirkties internetā droši un apdomīgi, lai nekļūtu par krāpnieku upuri.

Svarīgākais