Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Kuldīgas slimnīcā 18.novembrī pasaulē nākušas trīs meitenītes

© lsm.lv / Ekrānuzņēmums

Skaista dāvana Latvijas 103. dzimšanas dienā – tā var teikt par bērniem, kas par savu dzimšanas dienu izvēlējušies tieši šo dienu. Kuldīgas slimnīcā 18. novembris bijis īpaši ražens – pasaulē nākušas četras meitenes, turklāt viena no mazulītēm ir 500. šogad šajā slimnīcā dzimušais bērniņš, ziņo LTV Ziņu raidījums.

18. novembrī neilgi pēc pulksten trijiem pēcpusdienā Kuldīgas slimnīcas sociālajos kontos parādījās priecīga ziņa, ka tieši Latvijas dzimšanas dienā šai slimnīcā pasaulē sagaidīts 500. bērniņš. Jāteic, ka pēc ilgāka pārtraukuma, kad visos lielos svētkos bērniņi ļāva medicīnas personālam strādāt vieglākā režīmā, šis 18. novembris bija īpaši bagāts - pasaulē nāca četras meitenes.

“Mēs par to esam tikai priecīgi,” stāsta Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds.

“Ja salīdzinām ar pagājušo gadu, tad novembra beigās bija 473 jaundzimušie, bet tagad jau novembra vidū ir 500.”

500. bērniņš Šarlote Emīlija valsts svētku dienā bija trešā pasaulē nākusī daiļā dzimuma pārstāve. Viņu mājās ļoti gaida lielākie brāļi - Rihards un Emīls. Pēc uzturēšanās slimnīcā Šarlote Emīlija dosies uz savām mājām Pūrē.

“Liels prieks, asaras acīs no laimes, nekas tāds nebija plānots, neko tādu nemaz nevar ieplānot. Tagad būs dubulti svētki mums mājās,” priecājas Šarlotes Emīlijas māmiņa Zane Kancere-Švarca.

Savukārt pirmā Latvijas dzimšanas dienā Kuldīgas slimnīcāsavus vecākus sveica Annija. Mājās nepacietīgi viņu gaida nepilnus divus gadus vecā māsiņa Alīsija.

“Liels prieks, protams, pārsteigums, jo neticējās, ka izvēlēsies tādu nozīmīgu datumu. Parasti mēs svinam mājās, saklājam svētku galdu ģimenes lokā vai izejam kaut kur ārā pastaigāties, un tad svētku vakariņas. Tagad vienmēr būs ballīte,” stāsta Annijas māmiņa Ieva Apine no Raņķiem.

Kuldīgas slimnīcu par bērniņu dzimšanas vietu izvēlas māmiņas no visas Kurzemes, nereti arī no tālākām vietām. Pērn šeit tika sagaidīti 516 bērniņi. Latvijas dzimšanas dienā divas dzimušās meitenes par savām mājām sauks Kuldīgas novadu, pārējās divas Pūri un Talsus.

Kuldīgas novads saviem jaundzimušajiem īpašā pasākumā parasti dāvā sudraba karotīti ar novada simboliku. Šai īpašajā reizē šāda piemiņa sagādāta arī abām pārējām ģimenēm. Dāvanā arī Kuldīgas senioru rokām darinātās lellītes. Bērniņiem vēlēts skaists un bagāts mūžs.

Jāteic, ka arī Latvijas 103. dzimšanas dienā varēja sumināt divus cilvēkus, kuri bija dzimuši 1918. gada 18. novembrī.