Sasauc civilās aizsardzības komisijas sēdi, lai meklētu izeju darbinieku krīzei Daugavpils slimnīcā

© Dmitrijs Suļžics / F64

Daugavpils pašvaldība rīt ir sasaukusi civilās aizsardzības komisijas sēdi, lai meklētu izeju darbinieku krīzei Daugavpils reģionālajā slimnīcā, vēsta Latvijas Televīzija.

Krīze slimnīcā izveidojusies, jo tajā ir zema vakcinācijas pret Covid-19 aptvere, bet jau tuvākajā laikā darbs ārstniecības iestādēs bez vakcinēšanās nebūs iespējams. Vienlaikus Daugavpilī ir vērojama augstākā saslimstība ar Covid-19 Latvijā.

Rīt plānotajā sēdē piedalīsies arī Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un citu institūciju pārstāvji.

Daugavpils reģionālajā slimnīcā vakcināciju nav sākuši aptuveni 300 darbinieku, kuriem pēc 15.novembra nāksies pamest darbu. Tie lielākoties ir tehniskie darbinieki, māsu palīgi un medmāsas. Starp ārstiem ir tikai daži, kuri nav vakcinēti.

Lai novērstu krīzi slimnīcā, darbiniekus plānots piesaistīt no Daugavpils poliklīnikas, kurai nāksies slēgt lielāko daļu nodaļu.

Arī Veselības ministrija uzrunājusi brīvprātīgos medicīnas darbiniekus un panākusi vienošanos par 54 medicīnas studentu, māsu palīgu un medmāsu došanos palīgā Daugavpils reģionālajai slimnīcai.

Slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs vairākkārt lūdzis darbiniekus vakcinēties un to darīs atkārtoti. Medicīnas personālu vakcinēties aicina arī Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S).

Kā ziņots, valstī noteikto ierobežojumu laikā Daugavpils reģionālajā slimnīcā Covid-19 pacientu skaits ir stabilizējies, taču jau pāris nedēļu laikā pēc "lokdauna" beigām saslimušo skaits atkal varētu būtiski augt, iepriekš prognozēja Semjonovs.

Viņš atzīmēja, ka Daugavpilī novērojams Covid-19 testēšanas kapacitātes trūkums, kas nozīmē arī to, ka Covid-19 pacienti slimnīcā nonāk jau pārāk vēlu un ar ielaistu slimību, piemēram, kad jau plaušās ir pneimonija.

Latvijā

Iekšlietu ministrija (IeM) rosinās valdību atļaut VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) uzņemties 63 241 806 eiro lielas finansiālās saistības tehnoloģiskās infrastruktūras projektēšanai un būvniecībai uz Latvijas un Krievijas ārējās sauszemes robežas, liecina IeM sagatavotais ierobežotas pieejamības ziņojums.