Par tramvaja vadītājas nonāvēšanu Liepājā apsūdzētajam prasa 17 gadu cietumsodu

 
©Pixabay

Kurzemes rajona tiesā Liepājā trešdien notika tiesu debates lietā par tramvaja vadītāja slepkavību. Prokurore lūdza tiesu apsūdzētajam Sajatam Abasovam piespriest 17 gadu ilgu cietumsodu. Spriedumu tiesa paziņos ceturtdien, informēja tiesa, informē liepajniekiem.lv 

Jau rakstījām, ka saskaņā ar apsūdzību 62 gadus vecais bijušais policijas iecirkņa inspektors S. Abasovs šī gada 1. aprīlī pulksten 15.05 tramvaja pieturā iepretim bijušā uzņēmuma ”Liepājas metalurgs” administrācijas ēkai, atrodoties tramvajā, būdams alkohola ietekmē, uzsāka konfliktu ar tramvaja vadītāju.

Viņš piegāja pie tramvaja vadītāja kabīnes durvīm un, kad tramvaja vadītājs tās atvēra un panāca pretī, ar dūri iesita viņam pa plecu, pēc kā no jakas kabatas izņēma līdzi paņemto kabatas nazi un iedūra tramvaja vadītājam kaklā, kur atrodas miega artērija, kā arī krūšu kurvī.

Apzinoties, ka nodarītie miesas bojājumi ir pietiekami, lai iestātos tramvaja vadītāja nāve, S. Abasovs izkāpa no tramvaja, notīrīja asiņaino nazi un devās prom, nesniedzot cietušajam palīdzību.

Tramvaja vadītājam tika nodarīti smagi miesas bojājumi, kas ir bīstami dzīvībai un ir tiešā cēloniskā sakarībā ar viņa nāves iestāšanos nepilnas stundas laikā, iepriekš informēja prokuratūra.

S. Abasovs iepriekš tiesāvairākkārt lūdza piedošanu, sakot, ka ļoti nožēlojot izdarīto, taču slepkavībā vainu tomēr neatzīst. Viņš uzskata, ka ir vainojams smagu miesas bojājumu nodarīšanā, kā rezultātā iestājas cietušā nāve. Viņš arī klāstīja, ka nav vēlējies tramvaja vadītāju nogalināt, bet gan tikai ar nazi pabaidīt.

Tomēr savās liecībās viņš putrojās un tā arī nespēja izskaidrot, kāpēc devies pie vadītāja, paejot garām vairākām atvērām tramvaja durvīm.