Šodien izbraukuma vakcinācija notiks septiņās Latvijas vietās

 
©Kaspars Krafts / F64

Šodien izbraukuma vakcinācija pret Covid-19 notiks septiņās Latvijas vietās, informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.

Izbraukuma vakcinācijā tiks vakcinēts ar "Moderna", "Johnson&Johnson", bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta "Pfizer"/"BioNTech" vakcīna.

Šodien vakcinācijas Preiļu novada Vecvārkavas pagasta Vārkavas vidusskolā notiks no plkst.9 līdz plkst.11, Preiļu novada Vārkavas pagasta Vārkavas Tautas namā - no plkst.13 līdz plkst.16, Kuldīgas vieglatlētikas manēžā - no plkst.10 līdz plkst.17, Rēzeknes novada Ozolaines Tautas namā - no plkst.8 līdz plkst.11, Rēzeknes novada Maltas kultūras namā - no plkst.13 līdz plkst.16, Limbažu poliklīnikā - no plkst.9 līdz plkst.14 un Bauskas novada Vecumnieku veselības centrā - no plkst.9 līdz plkst.15.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir). Uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.

Savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva, vai cita likumiskā pārstāvja klātbūtne, kā arī dokumenti - likumiskajam pārstāvim pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu, proti, ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara.

Latvijā iedzīvotājiem ir pieejamas visas Eiropas Zāļu aģentūrā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19. Savukārt vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktos, tirdzniecības centros un izbraukuma vakcinācijā. Iedzīvotājiem vecumā no 80 gadiem tiek piedāvāta iespēja saņemt vakcīnu mājās.

Informācija par vakcinācijas iespējām ir pieejama NVD mājaslapā vai zvanot pa tālruni 8989.