Pēc vietnieka atkāpšanās Dobeles novada mērs cer izveidot stabilu vairākumu domē

© Ģirts Ozoliņš / F64

Pēc Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieka Māra Feldmaņa (KPV LV) atkāpšanās domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis (LZS) tomēr cer domē izveidot stabilu vairākumu.

Domes priekšsēdētāja politiskajam spēkam domē ir deviņas no 19 balsīm, bet Feldmaņa balss bija izšķiroša balsojumā par Gorska ievēlēšanu amatā pirms divām nedēļām. Gorskis pauda, ka sarunas par jauna domes priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu jau notiek.

"Esmu izklāstījis savu redzējumu, darbs nemitīgi notiek. Ceru, ka spēsim strādāt kopā," iespējamo plašākas koalīcijas izveidi komentēja Gorskis.

Viņš gan neprognozēja, kad varētu notikt jauna vietnieka ievēlēšana, jo to var ietekmēt arī plānotie jaunie ierobežojumi saistībā ar Covid-19. Tāpēc vēl esot jākonsultējas ar juristiem par balsošanas procesa organizēšanu, jo vietnieks jāievēl ar balsošanas zīmēm, kas attālināto sēžu laikā nav iespējams.

Gorskis arī informēja, ka pašlaik tikai vienam domniekam nav sadarbspējīga Covid-19 sertifikāta, kā to pieprasa normatīvi. Taču tuvākajā laikā arī viņa sertifikāts stāsies spēkā.

Savukārt Feldmanis, komentējot savu atlūgumu, sacīja, ka iestājas pret līdzekļu izšķērdēšanu pašvaldībā. Pēc viņa paustā, līdz ar varas maiņu pašvaldībā daļa darbinieku esot pārstājusi nākt uz darbu, kavējuši darba laika sākumu. Tāpat dome pieverot acis arī uz citiem pārkāpumiem, par ko Feldmanis ir vērsies tiesībsargājošajās iestādēs.

Gorskis, atbildot uz sava līdzšinējā vietnieka apgalvojumiem par darbinieku neierašanos darbā, pauda, ka daļai darbinieku iespējams strādāt attālināti, un noraidīja pārmetumus par līdzekļu izšķērdēšanu.

Feldmanis, atsakoties no domes priekšsēdētāja vietnieka amata, deputāta mandātu nolikt negrasās. Vienlaikus viņš apliecina, ka gadījumā, ja Gorskim, kuram pašlaik ir tikai deviņu deputātu atbalsts, tiks izteikta neuzticība, viņš atbalstīs domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata.

Jau ziņots, ka piektdienas vakarā atlūgumu iesniedzis Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Feldmanis, kuram piederēja izšķirošā balss iepriekšējā mēra gāšanai, pēc kuras Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sāka kriminālprocesu.

Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" vēstīja, ka Feldmanis šādu lēmumu pieņēmis, jo neilgajā laikā, kamēr viņš bija amatā, tikuši ignorēti deputāta iesniegumi par iespējamu pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu.