Ceturtdiena, 30.novembris

redeem Andrejs, Andrievs, Andris

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Plūdi arī Latvijā: lietusgāzes Ogrē un Salaspilī applūdina ielas

© Ekrānuzņēmums no Facebook

Ogrē un Salaspilī stiprā lietus dēļ applūdušas ielas, lai gan stirpas pērkona lietusgāzes gaidāmas arī Latvijas austrumu daļā.

Kā aģentūru LETA informēja aculiecinieki, tad Ogrē applūdušas vairākas pilsētas ielas, tādējādi apgrūtinot pārvietošanos ar automašīnām. Līdzīga situācija ir Salaspilī un abās pilsētās ir arī applūduši daudzdzīvokļu ēku iekškvartāli. Iespaidīga fotoreportāža no applūdušā Mālkalnes prospekta redzama vairāku ogrēniešu profilos sociālajā tīklā "Facebook".

Lietusgāzes šodien būs stipras, iespējama arī krusa, aģentūru LETA iepriekš informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Negaisa laikā gaidāmas krasas vēja brāzmas līdz 15 metriem sekundēm (m/s). Negaiss turpināsies līdz nakts pirmajai pusei. Brīdinājums spēkā šodien no plkst.14.30 līdz plkst.23.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka īpaši piesardzīgiem jābūt vietās, kas sevišķi pakļautas pērkona negaisu ietekmei, piemēram, mežos, atklātās teritorijās. Nolauzti koku zari, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu.

Iespējama lokālu zemāko teritoriju applūšana. Braukšanas apstākļus uz ceļa var apgrūtināt pasliktināta redzamība un akvaplanēšana. Āra aktivitātes var tikt traucētas. Ja vien iespējams, jāmeklē patvērumu slēgtās telpās.