Līdz pulksten 12 nobalsojuši kopumā 9,17% balsstiesīgo [papildināts]

© f64.lv, Kaspars Krafts

Pašvaldību vēlēšanās līdz plkst.12, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, nobalsojuši kopumā 21,49% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.

Tostarp sestdien no plkst.7 līdz 12 nobalsojuši 88 462 vēlētāji jeb 9,17% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Lielākā aktivitāte līdz šim bijusi Vidzemē, kur kopumā nobalsojuši 23,02% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Vienlaikus Latgalē līdz šim kopumā nobalsojuši 22,46% balsstiesīgo iedzīvotāju, Kurzemē 19,82%, bet Zemgalē - 19,23% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Starp Latvijas lielākajām pilsētām līdz plkst.12, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, aktīvākie balsotāji bijuši Jūrmalā, savukārt mazākā aktivitāte bijusi Jelgavā, liecina CVK apkopotie dati.

Jūrmalā līdz šim nobalsojuši kopumā 23,03% balsstiesīgo iedzīvotāju, Ventspilī - 22,72%, Daugavpilī - 20,22%, Rēzeknē - 19,96%, Liepājā - 17,92%, bet Jelgavā - 17,44% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Pašvaldību vēlēšanās Latvijas iedzīvotāju aktivitāte līdz plkst.12, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, kopumā bijusi mazāka nekā 2017.gada vēlēšanās, liecina CVK informācija.

Kopā šajās pašvaldību vēlēšanās var piedalīties 964 339 Latvijas iedzīvotāji.

Vēlēšanās sestdien var balsot no plkst.7 līdz 20.

Šajās vēlēšanās jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās - sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu 1.jūlijā līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā.

Pašvaldību vēlēšanas sestdien nenotiek Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, kā arī Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā, kur vēlēšanas tika apturētas pēc Satversmes tiesas sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11.septembrī.

Lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus, vēlētājiem balošanas iecirkņos ir jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi - jāietur divu metru distance, jādezinficē rokas, jāvelk sejas maska, kā arī ieteicams lietot savu pildspalvu. Vēlētāji vienreizlietojamo sejas masku un pildspalvu var saņemt arī iecirknī. Uzrādot vēlēšanu iecirkņa darbiniekam pasi vai personas apliecību, ir jāatsedz seja.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais