Cēsīs notikušajā koncertā atklāti 29 Covid-19 gadījumi

 
©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Koncertzālē "Cēsis" 16.aprīlī notikušajā koncertā "Klātbūtne" atklāti 29 Covid-19 gadījumi, pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centrā.

SPKC ar šo konkrēto gadījumu strādā jau otro nedēļu, un šobrīd jau ir apzināts liels skaits kontaktpersonu. Sasirgušie ir pamatā profesionālo mūzikas kolektīvu, tostarp koru un orķestru, pārstāvji.

Šis koncerts, pēc SPKC paustā, nav pieskaitāms kā publisks pasākums, bet gan drīzāk kā translācija, jo pamatā tas bijis domāts atskaņošanai radio un televīzijā. Vienlaikus centrā atzīmēja, ka šādiem kolektīviem ir atsevišķas testēšanas vadlīnijas, kā, piemēram, profesionālo sportistu gadījumā.

Koncertā "Klātbūtne" piedalījās arī Valsts Akadēmiskais koris "Latvija", tomēr tā pārstāve Māra Jēgere atteicās aģentūrai LETA sniegt plašāku komentāru par notikušo Covid-19 uzliesmojumu.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja "Latvijas Televīzijas" pārstāve Krista Luīze Priedīte, uzzinot, ka koncerta dalībnieku vidū konstatēta inficēšanās ar Covid-19, desmit "Latvijas Televīzijas" darbinieki nekavējoties tika nosūtīti pašizolācijā.

"Diemžēl diviem no pašizolācijā esošajiem darbiniekiem konstatēta inficēšanās, savukārt pārējie tuvākajās dienās atgriežas darbā," pauda Priedīte.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!