Sestdiena, 24.februāris

redeem Diāna, Dina, Dins

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

NA aicina Valsts Drošības dienestu izvērtēt "Liepājas Krievu kopienas" rīkotu konkursu skolēniem

© Pixabay

Trešdien, 28. aprīlī, Nacionālās apvienības Liepājas nodaļas līderis Uldis Lipskis ar iesniegumu vērsies Valsts Drošības dienestā, aicinot izvērtēt “Liepājas Krievu kopienas” rīkotu konkursu Liepājas skolēniem, kurā jaunieši ir aicināti aprakstīt PSRS armijas “varoņdarbus” 1941.-1945. gadā. Tāpat konkursa aicinājumā rakstīts, ka PSRS karaspēks esot cīnījies par savu valsti un tās brīvību.

“Padomju okupācijas laiks ir drūmākais posms latviešu tautas vēsturē, nesdams ciešanas, postu un salauztus likteņus katrā dzimtā. Neatkarīgā Latvijā nav vietas totalitāro režīmu glorifikācijai, tāpēc aicinām atbildīgās iestādes novērst jebkuras pretvalstiskas iniciatīvas, tostarp Liepājā un Liepājas skolēnu vidū,” atzīmē Uldis Lipskis, Nacionālās apvienības Liepājas nodaļas līderis.

Iesniegums adresēts Valsts Drošības dienesta vadītājam Normundam Mežvietam, Liepājas domes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim un Liepājas domes Izglītības pārvaldes vadītājai Kristīnei Niedrei-Latherei. Iesnieguma tekstā minēts, ka konkursa aicinājums ir pretrunā ar vēsturisko patiesību un Latvijas Republikas Saeimā pieņemto deklarāciju par Latvijas okupāciju. Tāpat atgādināts, ka Latvijas valstī nav atļauts popularizēt totalitāros režīmus vai mēģināt attaisnot genocīdu, ko PSRS armija veica pret vietējiem iedzīvotājiem.