Daugavpils mērs: Iedzīvotājiem jānodrošina iespēja izvēlēties vakcīnu pret Covid-19

 
©AFP/Scanpix/Leta

Iedzīvotājiem noteikti jānodrošina iespēja pašiem izvēlēties vakcīnu pret Covid-19, uzskata Daugavpils mērs Igors Prelatovs ("Mūsu partija").

Viņš ierakstā "Facebook" pauž, ka vakcinācijas process Latvijā norit grūti, sabiedrība ir sadalījusies atbalstītājos un pretiniekos. Turklāt iedzīvotājiem trūkstot informācijas un skaidru un loģisku atbilžu uz viņu jautājumiem.

"Tāpēc prasmīgi veidotas komunikācijas trūkuma apstākļos uzskatu, ka vakcinācijai ir jābūt tikai brīvprātīgai un neviens darba devējs nedrīkst pieprasīt saviem darbiniekiem vakcinēties. Taču šādas sūdzības jau tiek saņemtas," apgalvo politiķis.

Viņš uzskata, ka iedzīvotājiem noteikti jānodrošina iespēja pašiem izvēlēties vakcīnu.

"Valsts uzdevums ir nodrošināt šo iespēju saviem iedzīvotājiem. Tikai izpildot šo nosacījumu, var atrisināt skeptiskās attieksmes pret vakcināciju problēmu," pārliecināts pilsētas mērs.

Vienlaikus viņš apgalvo, ka pašvaldība no savas puses nodrošinās visu nepieciešamo kvalitatīva vakcinācijas procesa organizēšanai masu vakcinēšanas centros.

"Otro gadu mūsu iedzīvotāji dzīvo nemitīgā stresā, cieš ekonomika, mūsu bērniem ir traucēts pilnvērtīgs mācību process. Tāpēc pašvaldība atbalsta drīzāku ierobežojumu mīkstināšanu tirdzniecībā, izglītībā un sportā," skaidroja Prelatovs.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka sestdien, kad Latvijā darbu sākuši masu vakcinēšanas centri, SIA "Latgales medicīnas centrs" Daugavpilī pret Covid-19 sapotēja 99 cilvēkus, bet SIA "Medexpert Plus" - 90.

Jau ziņots, ka pirmajā masu vakcinācijas centru darbības dienā sapotēti vairāk nekā 2800 cilvēki. Ņemot vērā, ka vakcinācijas vietās, datu ievadīšanas par savakcinētajām personām nenotiek uzreiz, savakcinēto skaits var nedaudz pieaugt.

Pirmo vakcīnu saņēmuši 2803 cilvēki, bet otro - 63. Līdz ar to, kopumā savakcinētas 2866 personas.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!