Vairākas slimnīcas reģionos ierobežo pakalpojumu sniegšanu

 
©f64.lv, Evija Ziediņa

Pašlaik trīs slimnīcās, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, ir ierobežota atsevišķu pakalpojumu sniegšana, liecina valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdei iesniegtā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Katastrofu medicīnas centra iesniegtā prezentācija.

Saskaņā ar centra datiem pašlaik Cēsu klīnikā ir ierobežota terapeitisko pacientu uzņemšana. Krāslavas slimnīcā netiek uzņemti internā profila pacienti, bet Kuldīgas slimnīca nespēj nodrošināt endoskopijas izmeklējumus.

Pašlaik neesot zināms, kad minētos pakalpojumus slimnīcas varētu atsākt nodrošināt.

Nedēļas sākumā neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcās kopumā bijuši 579 Covid-19 pozitīvi darbinieki. Savukārt prombūtnē kā Covid-19 slimnieki vai kontaktpersonas bijuši 697 darbinieki.

Sasirgušo un pašizolācijā esošo slimnīcu darbinieku skaits pakāpeniski samazinās, un vēl pirms nedēļas šie skaitļi bijuši lielāki. Proti, ārstniecības iestādēs, kas sniedz neatliekamo palīdzību, bijuši 785 darbinieki, kuriem atklāts Covid-19, savukārt prombūtnē, kas saistīta ar Covid-19, bijuši 942 darbinieki.

Vēl februāra sākumā prombūtnē esošo darbinieku skaits pārsniedza 1000. Savukārt ar Covid-19 sasirgušo medicīnas jomas darbinieku skaits pāri 1000 pēdējo reizi bija janvāra beigās.

Jau ziņots, ka šodien notiek kārtējā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā spriedīs par prioritāri vakcinējamām personu grupām un drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas konceptu.

Sēdes laikā plānots uzklausīt Veselības ministrijas sagatavoto informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, testēšanu, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs.

Tāpat sēdē tiks uzklausīta aktuālā informācija par vakcināciju pret Covid-19 un izskatīts ziņojums par prioritāri vakcinējamām personu grupām.

Sēdes dienaskārtībā ietverts arī Ekonomikas ministrijas izstrādātais priekšlikums par drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas konceptu.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 6.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!