Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Pašvaldība neizpauž lēmumu lietā par iespējamo vardarbību Bruknas muižā

© Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Bauskas novada pašvaldības Administratīvā komisija neizpauž, kāds lēmums pieņemts lietā par iespējamo vardarbību pret nepilngadīgu personu Bruknas muižā.

Novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe aģentūrai LETA apliecināja, ka Administratīvā komisija šonedēļ pieņēma lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā. Taču plašāka informācija no vietvaras netiek sniegta.

Dulbe informēja, ka atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 157.pantā noteiktajam, administratīvā pārkāpuma lietā pieņemto lēmumu septiņu darbdienu laikā Administratīvā komisija paziņo pie atbildības saucamajai personai, cietušajam, kā arī aizskartajam mantas īpašniekam. Ja lēmums pieņemts attiecībā uz nepilngadīgu personu, lēmumu paziņo arī nepilngadīgā pārstāvim.

Likumā nav noteikts, ka informācija jāsniedz trešajām personām, uzsvēra pašvaldības pārstāvis.

Jau ziņots, ka par iepriekš sākto administratīvā pārkāpuma procesu saistībā ar iespējamo vardarbību pret nepilngadīgu personu Bruknas muižā Valsts policijā (VP) ir pieņemts lēmums lietu nosūtīt izskatīšanai Bauskas novada domes Administratīvajai komisijai.

Tāpat par iespējamiem likumpārkāpumiem Bruknas muižā, kur saimnieko biedrībā "Kalna svētību kopiena", sākti vēl četri administratīvā pārkāpuma procesi.

Viens no administratīvā pārkāpuma procesiem sākts par fizisko un emocionālo vardarbību pret vairākiem bērniem, viens - par emocionālo vardarbību pret vairākiem bērniem un divi par biedrības "Kalna svētību kopiena" un nodibinājuma "Saknes un spārni" informācijas nesniegšanu, neatbildot uz Valsts policijas (VP) nosūtītajiem pieprasījumiem.

Vienlaikus, pamatojoties uz no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) saņemto informāciju par iespējamajiem tiesību normu pārkāpumiem saistībā ar pakalpojuma sniegšanu vienam bērnam un noslēgto līgumu, sākta vēl viena resoriskā pārbaude par iespējamajiem biedrības "Kalna svētību kopiena" tiesību normu pārkāpumiem Bruknas muižā.

Biedrībā "Kalna svētību kopiena" VBTAI kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatēja, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un, pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu.

Pats kopienas vadītājs, priesteris Andrejs Mediņš noliedzis lielāko daļu pārkāpumu. Pēc viņa paustā, kāds tētis esot izdomājis konstatētos pārkāpumus, lai atriebtos par to, ka no Bruknas tika "izmests" viņa bērns, tāpēc šis incidents ir sācies.

Prāvests norādīja, ka Bruknas muižā dzīvojošajiem jāievēro ļoti stingri noteikumi un liela disciplīna, tomēr, ja viņus tas neapmierina, viņi jebkurā brīdī drīkst kopienu pamest. Viņš apgalvoja, ka neredz iemeslu sevi attaisnot, jo apsūdzības neesot nedz izmeklētas, nedz noskaidrotas, bet viņš sabiedrības acīs jau esot "baigā cūka", un to viņš pieņemot ar "lielu mīlestību".