Tukumā gada laikā par 20% samazinājies karstā ūdens patēriņš

Pēc SIA "Tukuma nami" datiem, ir samazinājies to Tukuma pilsētas iedzīvotāju skaits, kuri saņēma karsto ūdeni no centrālās katlumājas Asteru ielā 6, Tukumā, un karstā ūdens patēriņš, salīdzinot ar 2008.gadu, samazinājies par 20%, ko novada dome ņēma vērā, atstājot iepriekšējos tarifus nākamajam periodam.

Tukuma domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Priede aģentūru LETA informēja, ka šonedēļ dome noteica, ka dzīvojamās ēkās, kur karstā ūdens piegāde atbilstoši ēkas projektam izbūvēta ar ūdens cirkulācijas sistēmu, par ūdens uzsildīšanu maksā 5,50 latus par vienu kubikmetru, bet dzīvojamās ēkās, kur karstā ūdens piegāde atbilstoši ēkas projektam izbūvēta bez cirkulācijas, par ūdens uzsildīšanu maksā 2,50 latus par vienu kubikmetru.

Dome pieņēma zināšanai, ka, pamatojoties uz Rīgas rajona Sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprināto siltumenerģijas realizācijas tarifu iedzīvotājiem 47,09 lati par megavatstundu (MWh), kā arī uz SIA "Tukuma nami" veiktajiem aprēķiniem par ūdens uzsildīšanas faktiskajām izmaksām 2009.gada maijā, jūnijā un jūlijā, ūdens uzsildīšana dzīvojamās ēkās ar ūdens cirkulācijas sistēmu izmaksāja 9,18 latus par kubikmetru, bet dzīvojamās ēkās bez ūdens cirkulācijas sistēmas izmaksāja 3,45 latus par kubikmetru.

Faktiski dome atstāja spēkā līdzšinējos siltā ūdens tarifus.

Samaksa par kubikmetra ūdens uzsildīšanu laika periodā no 2008.gada 1.oktobra līdz 2009.gada 1.oktobrim dzīvojamās ēkās, kur karstā ūdens piegāde atbilstoši ēkas projektam izbūvēta bez ūdens cirkulācijas sistēmas, bija noteikta 2,50 lati, bet dzīvojamās ēkās, kur karstā ūdens piegāde atbilstoši ēkas projektam izbūvēta ar ūdens cirkulācijas sistēmu, tā bija noteikta 5,50 lati.

Latvijā

Latvijas degvielas mazumtirdzniecībā konkurence ir piesātināta - degvielas uzpildes staciju skaits pret automašīnu skaitu ir viens no augstākajiem Eiropā, intervijā aģentūrai LETA atzina degvielas tirgotāja AS "Virši-A" valdes priekšsēdētājs Jānis Vība. Viņš norāda, ka degvielas tirgotāju nozare ir kapitāla ieguldījuma ziņā ļoti intensīva, bet pēdējo gadu tendence ir tāda, ka ne visi mazie spēlētāji spēj turpināt kapitālieguldījumus un uzturēt kvalitāti, tāpēc mazo spēlētāju tirgus daļa samazinās. Pēc viņa teiktā, Latvijas degvielas tirgū šobrīd situācija ir stagnējoša un kopējās degvielas patēriņš Latvijā joprojām nav sasniedzis līmeni, kāds bija pirms pandēmijas.

Svarīgākais