Engures domes priekšsēdētājs par situāciju pansionātā "Rauda": Kritiskākais ir aiz muguras

 
©Pexels

Kritiskākais punkts Covid-19 skartajā pašvaldības sociālās aprūpes centrā "Rauda" jau ir aiz muguras, pauda Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa (NA).

Viņš stāstīja, ka darbu atsākuši pirmie darbinieki, kas izslimojuši Covid-19, un līdz ar to ir vieglāk aprūpēt klientus. Važa norādīja, ka infekcijas uzliesmojuma laikā nozīmīgākais ir tieši darbinieku trūkums, taču papildu darbinieki aprūpes centrā nav piesaistīti.

"Praktiski var teikt, ka kritiskākais ir aiz muguras," apgalvoja politiķis.

Viņš stāstīja, ka darbinieki tiek nodrošināti ar individuālās aizsardzības līdzekļiem, tāpat pansionātā kopš marta aizliegti klientu apmeklējumi, vienlaikus gan uzsverot, ka Covid-19 izplatība ir ļoti strauja un neprognozējama.

Jau ziņots, ka Engures novada pašvaldības sociālās aprūpes centrā "Rauda" ar Covid-19 saslimuši 64 darbinieki un 184 klienti. "Raudas" direktore Dace Randoha informēja, ka "Raudā" patlaban strādā 156 darbinieki un dzīvo 265 seniori.

Randoha arī atklāja, ka kopš Ziemassvētkiem līdz šodienai ir miris 21 centra klients, kuram bijusi konstatēta saslimšana ar Covid-19, bet stacionēti divi saslimuši klienti.

Sociālās aprūpes centrā saslimšana ar Covid-19 pirmo reizi tika konstatēta pagājušā gada 22.decembrī, kad tests bija pozitīvs diviem darbiniekiem un desmit klientiem. Kopš 15.decembra darbiniekus testē divas reizes nedēļā, bet klientus divas reizes mēnesī.

Randoha stāstīja, ka aptuveni 15 no 64 saslimušajiem darbiniekiem ir slimības simptomi un viņi patiešām jūtas slimi, bet pārējie par slimību uzzina tikai pēc testa rezultātiem.

Direktore stāstīja, ka darbinieki it nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem individuālās aizsardzības līdzekļiem, netrūkst arī dezinfekcijas līdzekļu, taču, neskatoties uz to, infekcijas slimība ir nokļuvusi iestādē.

"Vissmagākā situācija bija gadumijā, kad saslimuši un karantīnā atradās ļoti daudzi darbinieki, patlaban septiņi jau ir izveseļojušies un atgriezušies darbā. Lai nodrošinātu klientu aprūpi, darbiniekiem ir jāstrādā vairāk stundu nekā paredz Darba likums. Par virsstundām cilvēki saņems samaksu. Mēs ceram, ka arī valsts samaksās piemaksas par darbu Covid-19 pandēmijas apstākļos. Līdz 10.janvārim Labklājības ministrijai bija jānodod dati, bet piemaksas tiek solītas trīs mēnešu laikā," sacīja Randoha.

Runājot par darbinieku un klientu vakcināciju, direktore norādīja, ka patlaban ir zināms, ka tas varētu notikt janvārī, februāri, bet nekādas detalizētas informācijas līdz šim neesot bijis.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!