Pērn Ventspils novadā palielinājusies mirstība; jaundzimušo skaits palicis nemainīgs

 
©f64.lv, Andrejs Terentjevs

Pērn salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēts tikpat daudz jaundzimušo, taču palielinājies mirušo skaits, informēja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Pērn novadā fiksēti 49 jaundzimušie - piedzima 28 meitenītes un 21 zēns. Arī 2019.gadā novadā piedzima 49 bērni, taču togad vairāk dzima zēni.

2020.gadā Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 93 mirušie, tostarp 47 vīrieši, kamēr 2019.gadā nomira 80 cilvēki, tostarp 42 vīrieši. Novadā reģistrētas 32 laulības, tostarp septiņas baznīcā, kas ir gandrīz uz pusi mazāk kā 2019.gadā, kad reģistrēja 60 laulības, no kurām 22 laulības notika baznīcā.

Pērn pirmo reizi par jaunajām māmiņām kļuva 17 sievietes. Otrais bērns piedzima 15, trešais - 12, ceturtais - vienai, piektais - divām, sestais un septītais - vienai sievietei. Laulībā dzimuši 23 bērniņi, paternitāte noteikta 25 gadījumos, bet viena dzimšana reģistrēta bez ziņām par tēvu.

Visvairāk bērnu piedzima Vārves pagastā - 11, Popē - astoņi, Tārgalē - seši, Ugālē un Zlēkās - pa četriem katrā, Piltenē un pagastā, Užavā, Puzē, Zirās un Usmā - pa trīs bērniem katrā, Ancē - viens, bet Jūrkalnē - neviens.

Populārākie vārdi meitenēm bija Estere un Gabriela, bet zēniem - Jēkabs un Toms. Sešiem bērniem vecāki devuši divus vārdus. Par retu meiteņu vārdu īpašniecēm kļuvušas Daļina, Enija, Kamilla, Klinta, Letija, Magdalēna, Odrija, Eimia. Retākie puišu vārdi - Dominiks, Eliass, Luiss, Matiass. Joprojām populāri ir arī seni vārdi, piemēram, zēniem Alberts, Edvards, Ernests, Rihards, bet meitenēm - Anna, Ieva, Marta, Sofija.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!