Pie Daugavpils slimnīcas uzstāda moduļa ēkas papildu gultas vietu ierīkošanai Covid-19 pacientiem

 
©f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Daugavpils reģionālās slimnīcas teritorijā tiek uzstādītas moduļa ēkas papildu gultas vietu ierīkošanai Covid-19 pacientiem, pauda iestāde.

Jaunajās telpās varēs izvietot līdz 30 Covid-19 pacientu, kuru stāvoklis nav smags, bet kuriem nepieciešama ārstu uzraudzība un veselības stāvokļa stabilizācija.

Slimnīcā skaidroja, ka jauno ēku ierīkošana ļaus atbrīvot daļu gultu Plaušu slimību un tuberkulozes centra ēkā, kur ārstējas lielākā daļa Covid-19 pacientu. Pašlaik slimnīcā kopumā ierīkotas 154 gultas vietas, no kurām 129 paredzētas pacientiem ar vidēji smagu slimības gaitu, 19 - ar smagu slimības gaitu, kā arī pieejamas sešas reanimācijas gultas.

Janvārī Plaušu slimību un tuberkulozes centrā ikdienā ārstējas apmēram 100-115 pacientu. Kopš pandēmijas sākuma stabilizēti un turpmākai ārstēšanai mājās no slimnīcas tika izrakstīti vairāk nekā 550 pacientu, kuriem bija konstatēts Covid-19, bet nomira 90 cilvēki.

Provizoriski līdz janvāra beigām Daugavpils reģionālā slimnīca neveiks plānveida operācijas, izņemot onkoloģijas profila, lielo locītavu endoprotezēšanas operācijas un ķirurģiskās manipulācijas, kuru veikšanas laikā nav nepieciešama anesteziologa, reanimatologa un attiecīga profila vidējā medicīnas personāla iesaiste.

Šis lēmums ļāvis nodrošināt trīs Intensīvās terapijas nodaļas vienību darbu, līdz ar to pilnībā atdalot tā dēvēto smago pacientu plūsmas no Covid-19 pozitīviem smagiem pacientiem vai smagiem pacientiem, kuriem nav zināms testēšanas rezultāts, skaidroja iestādē. Tas arī ļāvis nodrošināt Intensīvās terapijas nodaļas vienības ar 14 gultām darbību Plaušu slimību un tuberkulozes centrā.

Slimnīca turpina sniegt neatliekamo medicīnas palīdzību un plānveida diagnostikas pakalpojumus. Neviena slimnīcas nodaļa nav slēgta, taču pēdējās nedēļās ārpus darba procesa katru dienu atrodas vairāk nekā 100 slimnīcas darbinieki.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī Latvijā slimnīcās ievietoti 148 ar Covid-19 sasirgušie, no kuriem 11 ir pārvesti. Jau otro dienu pēc kārtas slimnīcās ārstējas 74 pacienti ar smagu slimības gaitu, un tas ir līdz šim augstākais šādu pacientu skaits.

Kopā stacionāros ārstējas 1125 pacienti no kuriem 1051 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 74 ar smagu slimības gaitu.

Tikmēr pēdējās diennakts laikā no stacionāra izrakstīti 162 pacienti, tostarp 11 pārvesti. Līdz šim kopumā no stacionāriem izrakstīti 4235 ar Covid-19 sasirgušie.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!