Notiks pareizticīgo Ziemassvētku dievkalpojumi; Rēzeknē šo dienu var izmantot kā brīvdienu

 
©F64, Aivars Ķesteris

Pareizticīgo Ziemassvētkos Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē plānoti vairāki dievkalpojumi, kuri sāksies jau šodien, uzzināja Pareizticīgo baznīcā.

Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē, Brīvības bulvārī 23, šodien, Kristus Piedzimšanas svētku priekšvakarā, plkst.7.30 gaidāma Dievišķā liturģija.

Šovakar Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpos Visnakts dievkalpojumu. Virsgana dievkalpojuma sākums paredzēts plkst.17.

Šovakar katedrālē tiks kalpots vēl viens Kristus Piedzimšanas svētku vakara dievkalpojums, un tā sākums būs plkst.21.

Kristus Piedzimšanas svētku dienā, 7.janvārī, Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē tiks kalpotas divas Dievišķās liturģijas - agrā Dievišķā liturģija plkst.6.30 un plkst.9 svētku Dievišķo liturģiju kalpos metropolīts Aleksandrs.

Pareizticīgie un vecticībnieki Latvijā svin Ziemassvētkus - Kristus piedzimšanas svētkus 7.janvārī.

Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālē Latvijas Pareizticīgās baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs vada naktī no 6.janvāra uz 7.janvāri.

Rietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētki tiek svinēti 25.decembrī un 26.decembrī. Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki tiek svinēti 7.janvārī. Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin minētajā datumā.

Kā ziņots, Ziemassvētku dievkalpojumu laikā jebkuras reliģiskās darbības veikšanas vietā vienlaikus varēs uzturēties tikai tāds personu skaits, kas nepārsniedz 20% no telpu kapacitātes, ievērojot, ka uz katru apmeklētāju tiek nodrošināta vismaz desmit kvadrātmetru platība, aģentūru LETA iepriekš informēja Tieslietu ministrijas (TM) komunikāciju un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja Ksenija Vītola.

Viņa skaidroja, ka TM respektē Satversmē nostiprinātās personas tiesības uz reliģijas brīvību, bet vienlaikus aicina visas reliģiskās organizācijas publiski informēt draudzes locekļus par ierobežojumiem un ar atbildību izturēties pret tiem, ievērojot maksimālo piesardzību. "Tāpat reliģiskajām organizācijām ir jāsadarbojas ar Valsts policiju un citām institūcijām sabiedriskās kārtības un epidemioloģiskās drošības prasību nodrošināšanai," informēja ministrijas pārstāve.

Ņemt vērā, ka šogad pareizticīgie un vecticībnieki Ziemassvētkus svinēs ceturtdien, kas valstī ir darbadiena, domes, tās struktūrvienību un iestāžu darbinieki šo dienu varēs izmantot kā brīvdienu. Rīkojums, kas atļauj izmantot šo dienu kā brīvdienu, Rēzeknē jau ir tradicionāls, un tas pieņemts, ņemot vērā Darba likumā paredzētās iespējas. Domē norāda, ka Rēzeknē un pilsētas pašvaldībā ir daudz darbinieku, kas Ziemassvētkus svin 7.janvārī.

Tiem, kas izmantos 7.janvāri kā brīvdienu, tā būs jāatstrādā šomēnes.