Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Cēsīs sākta svētceļnieku maršruta "Svētā Jēkaba ceļš" marķēšana

© cesis.lv/Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Sadarbībā ar "Camino" Latvija sākti svētceļnieku maršruta "Svētā Jēkaba ceļš" marķēšanas darbi Cēsu novadā, informēja Cēsu Tūrisma informācijas centrā.

Pilnībā maršruts iezīmēts dabā būs pavasarī, bet pārgājienā doties var jau tagad. Svētā Jēkaba ceļš jeb "Camino" Cēsu novadā vijas cauri Cīrulīšu dabas takām un tām pievienotajam Gaujas līču posmam, kā arī iekļauj Cēsu pilsētu.

Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē. Šī ceļa galamērķis ir Sv. Jēkaba katedrāle, kura atrodas Spānijas ziemeļu pilsētā Santiago de Compostela. Ļaudis šo ceļu veic kājām. Mēdz teikt, ka šī ceļa noiešana ir katra cilvēka individuāls izziņas, piedošanas vai veltījuma ceļš, skaidroja tūrisma centra speciālisti.

Kā stāsta Cēsu Tūrisma informācijas centra speciālisti, viens no pieturas punktiem Santjago ceļam Cēsu pilsētā ir Svētā Jāņa baznīca. Arheoloģisko izrakumu laikā zem viena no baznīcas logiem tika atrasts šī pārgājiena ceļa simbols - gliemežvāks, kura vecuma ir datēts starp 13. un 16.gadsimtu. Tā ir svētceļnieku zīme. Arheoloģiskais atradums ir vēsturisks un unikāls, un labi saglabājies Santjago svētceļnieku simbols. Tas ir vēl viens pierādījums tam, ka svētceļnieku Santjago ceļš ir gājis cauri Latvijas teritorijai jau viduslaikos. Lai godinātu šo atradumu, loga augšējā ailē ir tapusi jauna vitrāža, kurā attēlots gliemežvāks.

Svētā Jēkaba ceļa maršruts tiek veidots sadarbībā ar Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociāciju. Tā mērķis ir turpināt Eiropas Padomes Eiropas Kultūras ceļu programmas "Camino de Santiago" ceļu, balstoties uz Eiropas Savienības (ES) 1987.gada deklarāciju par humānisma, brīvības, taisnīguma principu, kas vēsturiski apvieno ES valstu kultūras.

Jau vēstīts, ka pērn martā sākta Svētā Jēkaba ceļa posma izveide Latvijā, kura kopgarums valsts teritorijā varētu sasniegt 300 kilometrus.

Plānots, ka ceļš Latvijā vīsies caur Tērveti, Dobeli, Līvbērzi, Rīgu, Siguldu, Cēsīm, Valmieru un noslēgsies Valkā. Šai laikā Svētā Jēkaba ceļu veido arī igauņi.