Arī Aizkrauklē kursēs bezpilota autobuss

© Publicitātes foto

Pēc veiksmīgi pavadītām divām nedēļām Jelgavā, autonomais autobuss, ko Zemgales Plānošanas reģions atvedis projekta Interreg Baltic Sea Region programmas projekta "Sohjoa Baltic" ietvaros, no 9.septembra kursēs Aizkrauklē, informē Zemgales Plānošanas reģiona Sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

Bezpilota jeb autonomā autobusa atklāšanas pasākums notiks 9.septembrī plkst. 13.00 Lāčplēša ielā 21, pie Aizkraukles sporta halles. Šeit vietējos iedzīvotājus un atbraukušos interesentus uzrunās satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, u.c. Pēc atklāšanas pasākuma svinīgajām uzrunām autobuss veiks pirmos braucienus, tas kursēs maršrutā no Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja līdz Aizkraukles Sv.Terēzes no bērna Jēzus baznīcai, pieturvietu nosaukumi attiecīgi - "Muzejs" un "Baznīca".

"Pirms Aizkraukles šis pats autobuss divas nedēļas kursēja Jelgavā, Pasta salā, un projekta komanda ir priecīga par lielo interesentu atsaucību, jo šeit tika pārvadāti gandrīz 4000 pasažieri. Mēs ceram, ka arī aizkrauklieši un pilsētas viesi novērtēs iespēju iepazīties ar jaunajām tehnoloģijām un ka to aktivitāte neatpaliks no jelgavniekiem," pauž projekta "Sohjoa Baltic" vadītājs Raitis Madžulis.

Elektriskais transportlīdzeklis Aizkrauklē atrodas jau kopš pagājušās nedēļas, šonedēļ tiek programmēts tā maršruts. Autobuss brauks patstāvīgi - ar dažādiem sensoriem tas uztvers apkārtējo vidi un zinās, kad piebremzēt vai apstāties pilnībā, ja priekšā uzrodas šķērslis. Tomēr ikviens ir aicināts ievērot piesardzību, neradīt mākslīgus šķēršļus, neiet autobusam pa priekšu vai kā citādi traucēt transportlīdzekļa darbību tā kursēšanas laikā. Jāatzīmē, ka autobusā pastāvīgi atradīsies pavadonis, kurš nepieciešamības gadījumā varēs pārņemt tā vadību. Savukārt, atrodoties transportlīdzeklī, pasažieri aicināti izmantot drošības jostas un brauciena laikā piesprādzēties.

Tāpat, ievērojot šī brīža situāciju valstī, braucēji lūgti nepieciešamības gadījumā lietot sejas maskas un iespēju robežās autobusu izmantot cilvēkiem no vienas mājsaimniecības. Autobuss regulāri tiks arī dezinficēts.

Latvijā

ugstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments šodien atteica ierosināt kasācijas tiesvedību, un tādējādi stājās spēkā Kurzemes apgabaltiesas spriedums, ar kuru apsūdzētais notiesāts par slepkavības mēģinājumu, piespriežot brīvības atņemšanu uz 12 gadiem un probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Svarīgākais