4.augustā Inčukalna novada dome iesniedza pieteikumu Latvijas Republikas Satversmes tiesā (ST) ar prasību atzīt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma «Administratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības - novada pilsētas un novada pagasti» 32.4. un 36.2. apakšpunktus par neatbilstošiem Latvijas Republikas Satversmes 1. pantam un 101. panta otrās daļas pirmajam teikumam, kā arī Eiropas vietējo pašvaldību hartas 4. panta sestajai daļai un 5. pantam.
“Uzskatu, ka minētā novadu reforma tiek veikta, ne tikai neieklausoties Inčukalna novada iedzīvotāju viedoklī, bet arī no reformas veicēju puses vēl līdz šim brīdim nav precīzi definēti reformas mērķi, nav kvalitatīvi sagatavoti priekšlikumi, nemaz nerunājot par kritērijiem un nākotnes redzējumu novada attīstībai,” skaidroja Inčukalna novada domes priekšsēdētājs Aivars Nalivaiko.
Kā tika informēts jau iepriekš, lēmumu par vēršanos ST astoņi no kopumā 15 Inčukalna novada domes deputātiem pieņēma 6. jūlija ārkārtas domes sēdē. Inčukalna novada domes deputāti, kuri atbalstīja vēršanos ST uzskata, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātajā novadu reformā nav saprotams, kas notiks ar esošo pašvaldības infrastruktūru, ar izglītības, policijas, sporta, kultūras, sociālajiem, kā arī citiem svarīgiem pakalpojumiem.
Atgādinām, ka 2019. gada rudenī veiktajā aptaujā novada iedzīvotāji pauda atbalstu nedalītam Inčukalna novadam.