Atjaunots vilcienu maršruts līdz Valgai Igaunijā

 
©Oksana Džadana/F64 Photo Agency

Ņemot vērā valdības lēmumu par Baltijas valstu iekšējo robežu atvēršanu un atļauju Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgajiem un personām ar uzturēšanās atļaujām brīvi ceļot starp visām trim Baltijas valstīm, AS "Pasažieru vilciens" no sestdienas atjauno vilcienus maršrutā Rīga-Valga-Rīga, informēja "Pasažieru vilciena" pārstāve Agnese Līcīte.

Šī maršruta vilciens kopš 17.marta, kad Latvijā tika ierobežoti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, kursēja līdz Lugažiem.

Vilcieni līdz Valgai un atpakaļ, tāpat kā iepriekš, kursēs divas reizes dienā gan darbadienās, gan brīvdienās. Pirmais vilciens pēc divu mēnešu pārtraukuma pasažierus uz Igauniju nogādās sestdien ar atiešanas laiku no Rīgas centrālās stacijas plkst.10.34. Valgā vilciens pienāks plkst.13.29. Pasažieriem pēc nokļūšanas Valgā ir iespēja tālāk ceļot uz Tartu vai Tallinu, izmantojot Igaunijas vilcienu operatora "Elron" pakalpojumus.

"Pasažieru vilciena" mājaslapā un mobilajā lietotnē publicētais vilcienu kustības saraksts, kas redzams 10 dienas uz priekšu, jau ietver minētās izmaiņas.

Ceļotājiem ir jāņem vērā, ka katrā Baltijas valstī ir noteikti atšķirīgi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, tādēļ pasažieri, kuri plāno doties uz Igauniju, ir aicināti iepazīties un ievērot šajā valstī spēkā esošos noteikumus.

Līcīte norādīja, ka ārkārtējās situācijas laikā aizvien ir spēkā aicinājums pirms katra brauciena izvērtēt tā nepieciešamību un izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos. Pasažieriem vilcienos visu brauciena laiku ir jālieto mutes un deguna aizsegs katra paša un apkārtējo papildu drošībai. Lai samazinātu cilvēkkontaktu, "Pasažieru vilciens" aicina pēc iespējas izvēlēties vilciena biļetes attālinātu iegādi "Pasažieru vilciena" mobilajā lietotnē vai mājaslapā, tādējādi ietaupot 5% vai 10% no biļetes cenas. Savukārt, pērkot vilciena biļeti vilcienā pie konduktora kontroliera, pasažierus mudina veikt bezskaidras naudas norēķinus.

"Pasažieru vilciens" ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas dzelzceļa" veiktajām funkcijām. Iepriekš "Pasažieru vilciens" 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.