Dobeles slimnīcā bērns ar Covid-19: policija izmeklē gadījumu

 
Attēlam ilustratīva nozīme ©TASS/SCANPIX/LETA

Valsts policija ir sākusi administratīvo lietvedību par gadījumu, kad Dobeles slimnīcā nonāca bērns un viņa māte, kas saslimuši ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, kā rezultātā nācās uz laiku slēgt slimnīcas bērnu nodaļu.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka policija ir saņēmusi SIA "Dobeles un apkārtnes slimnīca" iesniegumu par informācijas nesniegšanu. Pamatojoties uz iesniegumu, sākta administratīvā lietvedība un tagad policija skaidros notikušā apstākļus.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā saņemot pozitīvās analīzes par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 kādam pacientam un viņa mātei, slēgta Dobeles slimnīcas bērnu nodaļa.

SIA "Dobeles un apkārtnes slimnīca" valdes priekšsēdētājs Juris Bogužs aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka bērns iestādē nonācis ar saaukstēšanās simptomiem. Pēc viņa teiktā, gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, gan slimnīcas darbinieki tikuši maldināti no bērna mātes puses, taču Bogužs nevēlējās konkretizēt, tieši par kādiem iespējamiem inficēšanās avotiem informācija tika noklusēta.

Veicot Covid-19 testu, tas bijis pozitīvs gan bērnam, gan viņa mātei. Abi iestādē pavadījuši divas dienas, un vēlāk palaisti mājās. Simptomi abiem esot nenozīmīgi.

Sasirgušā bērna māte aģentūrai LETA iepriekš pilnībā noliedza Boguža pausto par mediķu maldināšanu. Viņa stāstīja, ka sākotnēji zvanīja uz Covid-19 informatīvo tālruni, paskaidrojot, ka viņas brālis 14 dienas ir pavadījis pašizolācijā, jo bija kontaktējies ar kaimiņieni, kura saslimusi ar Covid-19. Pēc sievietes paustā, brālis pēc pašizolācijas veica Covid-19 testu, kurš bija negatīvs. Pašizolācijas laikā viņa ar brāli neesot kontaktējusies. Savukārt pēc tam, kad brālis saņēmis negatīvos analīžu rezultātus, viņi ir tikušies.

To visu sieviete izstāstījusi pa informatīvo tālruni, pēc kā viņai ieteikts zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni. Tur savukārt sieviete paskaidrojusi, ka bērns ir saaukstējies un viņam ir grūti elpot. Tālruņa speciālists ieteicis zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD), kas arī izdarīts. NMPD mediķi nogādājuši bērnu slimnīcā.

Sieviete atzina, ka situāciju ar brāli NMPD neizstāstīja, ņemot vērā, ka brālis jau bija pavadījis noteikto laiku pašizolācijā. Turklāt bērnam gadu mijā bijis plaušu karsonis, līdz ar to viņai neesot bijis nekādu aizdomu, ka bērns varētu būt inficējies ar Covid-19. Tomēr viņa izstāstījusi situāciju slimnīcas mediķei, kura bērnu uzņēma. Abas esot secinājušas, ka karantīnas laiks ir pagājis, tests negatīvs, līdz ar ko bērna simptomi esot uzskatīti par saaukstēšanos ar bronhītu.

Viņa uzsvēra, ka ar nevienu cilvēku, kurš bijis Covid-19 pozitīvs, nav kontaktējusies un dzīvo "laukos, pilnīgā izolācijā". Tāpat viņa izstāstījusi speciālistiem, kur bijusi martā un februārī, un ar ko kontaktējusies. "Godprātīgi pildu visas prasības," uzsvēra sieviete.

Kā vēstīts, no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību, tostarp arī ierobežojumus uz ārstniecības iestāžu darbu.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!