Futbola federācija draud Daugavpils domei atprasīt 235 620 eiro par būvdarbu nepabeigšanu stadionā

 
©Nora Krevnera/F64

Latvijas Futbola federācija (LFF) vērsīsies Daugavpils pašvaldībā ar pieprasījumu atgriezt 235 620 eiro, kas līdz šim ieguldīti stadiona "Esplanāde" pārbūvē, lēmusi LFF valde.

Federācija, "iepazīstoties ar Daugavpils stadiona "Esplanāde" otrās kārtas būvprojekta gaitu un projekta realizēšanā iesaistītās Daugavpils pašvaldības līdzšinējo pozīciju, ilgstoši nepildot divpusējā līguma saistības", lēma atprasīt projektā ieguldītos LFF līdzekļus, ja būvprojekta realizācija noteiktajā termiņā netiek veikta.

Savukārt Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis (Latgales partija) aģentūrai LETA pauda, ka LFF par līdzīgu soli domi informējusi jau iepriekš. Viņš cer, ka esošajā krīzes situācijā LFF nesāks tiesvedību pret domi.

Vienlaikus Dukšinskis stāstīja, ka līgumā ar LFF ir punkts, kas nosaka, ka pilnā apmērā būvdarbus pašvaldība paveiks, ja tiks saņemts atbalsts no valsts. Taču pašvaldība šādu atbalstu nav saņēmusi.

Domes priekšsēdētāja vietnieks pašlaik nevarēja nosaukt summu, ko pašvaldība jau ir ieguldījusi objektā, taču pieļāva, ka tie ir aptuveni 400 000 eiro. Stadionā izbūvēts apgaismojums, taču iecere par tribīņu un ģērbtuvju izveidi vēl nav īstenota. Tāpat ieklāts LFF nodrošinātais segums, un spēles stadionā var notikt.

"Esplanāde" atrodas SIA "Daugavpils Olimpiskais centrs" piederošajā teritorijā, un Dukšinskis pieļāva, ka tieši Latvijas Olimpiskās komitejas un Daugavpils domes kapitālsabiedrība varētu nodrošināt pilnu projekta īstenošanu, piemēram, ņemot aizņēmumu, jo pašvaldība kredītu objektam saņemt nevar.

"Firmas.lv" dati liecina, ka "Daugavpils Olimpiskā centra" apgrozījums 2018.gadā bijis 919 107 eiro, bet zaudējumi sasnieguši 634 842 eiro. Dati par pērno gadu vēl nav pieejami.