Reģionālajā sabiedriskajā transportā pasažieru skaits sarucis par 50-60%

 
©f64

Kopš ārkārtējās situācijas noteikšanas valstī reģionālajā sabiedriskajā transportā pasažieru skaits samazinājies par 50-60%, intervijā aģentūrai LETA pavēstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

"Mēs redzam, ka ir būtiski samazinājusies vēlme braukt sabiedriskajā transportā. Tas ir objektīvi, mēs esam novērojuši arī 8% kritumu automašīnu kustībā uz Latvijas valsts ceļiem. Cilvēki ir tiešām sākuši piedomāt, vai ir nepieciešamība kaut kur braukt," teica ministrs.

Viņš skaidroja, ka tāpēc arī ir ieviesti piesardzības pasākumi sabiedriskajā transportā, lai vēl vairāk ierobežotu cilvēku pārvietošanos un ierobežotu iespēju saslimt.

Linkaits uzsvēra, ka galvenais ir katram braucējam izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu un ar to pārvietoties tikai ļoti būtiskos gadījumos, piemēram, dodoties uz darbu.

Jautāts, vai par izdotā rīkojuma par piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā neievērošanu pasažieriem vai pārvadātājiem varēs piemērot sodu, ministrs skaidroja, ka pasākumi ir pieņemti, balstoties uz likumu par ārkārtējo situāciju un balstoties uz valdības doto deleģējumu satiksmes ministram izdot šādus saistošus norādījumus.

"Ja mēs gribam būt juridiski ļoti precīzi, par to neievērošanu ir tāda pati atbildība kā par jebkuru ārkārtas situācijas pasākumu neievērošanu. Es tomēr ceru, ka līdz sodiem mēs nenonāksim un cilvēki rīkosies pietiekami atbildīgi," teica Linkaits, skaidrojot, ka norādījumos ir ierakstīts un cilvēki tiek aicināti informēt citus pasažierus par noteiktajiem piesardzības pasākumiem.

Viņš norādīja, ka tāpat ir arī pienākums pārvadātājam izvietot nepieciešamo informāciju transportlīdzekļos, ziņot vadītājam, konduktoram vai policijai par to, ka noteikumi netiek ievēroti.

"Taču pats galvenais, protams, ir cilvēku pašu atbildība," uzsvēra ministrs.

Uz jautājumu, vai cilvēks, redzot pārpildītu sabiedrisko transportu var ziņot policijai, Linkaits atbildēja "jā, tīri teorētiski tā tas ir, bet es sāktu ar to, ka nekāptu iekšā šajā tramvajā, gaidītu nākamo".

Jau vēstīts, ka Latvijā līdz 14.aprīlim ir izsludināta ārkārtējā situācija koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izplatības dēļ. Tostarp ir apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!