Lūdz atsaukties cilvēkus, kuri kontaktējušies ar Covid-19 inficēto vilcienā un divos autobusa reisos

 
Attēlam ilustratīva nozīme ©AFP/SCANPIX/LETA

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) lūdz atsaukties pasažierus, kas 17.martā pārvietojušies ar vilcienu Rīga-Zilupe, kā arī šai pašā dienā braukuši autobusa reisos maršrutā Rēzeknes autoosta-Rogovka-Vestružāni un Rēzekne-Rogovka-Stružāni-Rēzekne.

SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs žurnālistiem apstiprināja, ka vilcienā un autobusos ir pārvietojušās vienas un tās pašas personas. Visticamāk, šie cilvēki Covid-19 pārbaudes veica pēc braukšanas ar sabiedrisko transportu.

"Kaut gan vilcienam ir trīs vai četri vagoni, mums ir paveicies, jo viņi sēdēja vienā - pirmajā - vagonā," teica Perevoščikovs, piebilstot, ka kontakts un inficēšanās nav izslēgta.

Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, SPKC epidemiologi ieguvuši informāciju, ka divas personas, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija, 17.martā ar brauca ar vilcienu Rīga-Zilupei (reiss Nr.806), kas no Rīgas atiet plkst.9.30. SPKC lūdz atsaukties vilciena pasažierus, kuri sēdēja pirmajā vagonā.

Visi pasažieri, kas pārvietojās minētajā maršrutā un atradās pirmajā vagonā, tiek noteikta pašizolācija mājās 14 dienas. SPKC lūdz sazināties pa telefona numuru 67271738.

Savukārt SPKC Rēzeknes Latgales reģionālā nodaļa lūdz atsaukties pasažierus, kas šajā dienā brauca divos autobusa reisos. Maršruta Rēzeknes autoosta-Rogovka-Vestružāni reiss 17.martā tika uzsākts plkst.14.30, bet maršruta Rēzekne-Rogovka-Stružāni-Rēzekne reiss - plkst.15.

Pasažieri tiek aicināti piezvanīt SPKC Rēzeknes reģionālajai nodaļai darba dienās no plkst.8.30 līdz 17 pa tālruni 64624237 vai sniegt informāciju pa e-pastu olga.pirtina@spkc.gov.lv.

Kā intervijā "Panorāmai" pastāstīja viens no saslimušajiem, kurš bija braucis ar vilcienu uz Rēzekni, pirmdien viņš ielidojis Rīgā no Lielbritānijas ar vēlo reisu. Lielu aizdomu par saslimšanu neesot bijis, bet drošības pēc izmantojis iespēju nodot analīzes. Nakts pavadīta viesnīcā Rīgā, Ģertrūdes ielā. Viesnīcā nekāda kontakta ar citiem cilvēkiem neesot bijis. Nākamajā dienā viņš ar vilcienu devies uz Rēzekni, bet tālāk ar mikroautobusu uz lauku mājām. Arī pa ceļam daudz kontakta ar citiem tikpat kā neesot bijis. Vienīgais kontakts bijis tēvs lauku mājās.

Informāciju, ka analīzes apstiprinājušas saslimšanu, viņš saņēmis ceturtdien. Saslimušais intervijā "Panorāmai" pauda, ka neesot bijis citu variantu nokļūt līdz savām mājām, kur viņš bija plānojis pašizolēties. Patlaban viņš ievietots Rēzeknes slimnīcā.

Jau ziņots, ka no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.