11 novērojumu stacijās labots šīs dienas siltuma rekords; Kolkā pat +9.4 grādi

 
©Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency

Trešdien, 15.janvārī, 11 novērojumu stacijās Latvijā labots šīs dienas siltuma rekords, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

"Lai arī debesis klāj mākoņi, līdz plkst. 15:00 vienpadsmit novērojumu stacijās laboti šīs dienas maksimālās gaisa temperatūras rekordi. Kolkā gaiss iesilis līdz +9,4°, kas vien nedaudz atpaliek no visas Latvijas 15. janvāra rekorda +9,7°, kas uzstādīts 1997.gadā," informē sinoptiķi.

Jau vēstīts, ka vēl ceturtdien maksimālā gaisa temperatūra būs +5..+8 grādi, piektdien tā pazemināsies līdz +2..+6 grādiem, sestdien un svētdien gaidāms vēl par grādu vēsāks laiks, turklāt naktīs daudzviet - jo īpaši Latgalē - piesals.

Debesis brīžiem skaidrosies, vietām gaidāmi nelieli nokrišņi. Pūtīs lēns līdz mēreni stiprs dienvidu, dienvidrietumu vējš, svētdien - lēns mainīga virziena vējš.

Atbilstoši pašreizējām prognozēm nākamās nedēļas pirmajā pusē gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +3..+7 grādiem, pēc tam iespējami periodi ar salu un sniegu, tomēr arī februāra un marta vidējā gaisa temperatūra gaidāma vairākus grādus virs normas.

Šī mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā pagaidām par grādu pārspēj iepriekšējā siltākā - 1989.gada - janvāra rekordu, savukārt kalendārās ziemas temperatūra līdz šim ir teju divus grādus virs 1924.-1925.gada ziemas rekorda. Sagaidāms, ka janvāra un visas ziemas vidējā gaisa temperatūra tuvākajās nedēļās nedaudz pazemināsies, bet aizvien saglabāsies rekordaugstā līmenī.

 

Abonē