Tukuma novadā policijas auto taranējušais vadītājs apcietināts aizdomās par zādzībām

 
©Aivars Ķesteris/F64 Photo Agency

Vīrietis, kurš pagājušajā nedēļā bēdzis no policijas un Tukuma novadā taranējis likumsargu transportlīdzekli, apcietināts aizdomās par zādzībām, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Arlita Dolgā.

Pēc bēgšanas no policijas 1994.gadā dzimušais autovadītājs aizturēts aizdomās par vairāku zādzību izdarīšanu no garāžām 2020.gada sākumā. Vēlāk tiesa 1994.gadā dzimušajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Dolgā skaidroja, ka, izmeklējot kriminālprocesu, tiek pārbaudīta aizdomās turētās personas saistība ar vairākām zādzībām Dobeles, Jelgavas, Saldus un Tukuma novados.

Policijā arī informēja, ka pēc negadījuma izraisīšanas vīrietis sākotnēji nogādāts slimnīcā, taču hospitalizēšana viņam nav bijusi nepieciešama.

Jau ziņots, ka 9.janvārī Zemgalē aizturēts kāds transportlīdzekļa vadītājs bez vadītāja apliecības, kurš ilgāku laiku bija bēdzis no policijas un rezultātā avarējis, ietriecoties arī VP transportlīdzeklī.

Dolgā klāstīja, ka ceturtdien Dobeles iecirkņa policijas ekipāža ar netrafaretu automašīnu veica ātruma kontroli uz autoceļa Rīga-Liepāja. Dobeles novada Annenieku pagastā ap plkst.11.07, braucam no Liepājas uz Rīgu, fiksēts transportlīdzeklis, kurš braucis ar ātrumu 140 kilometri stundā (km/h) vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 km/h.

Policijas darbinieki pieņēma lēmumu apturēt šo automašīnu, ieslēdzot bākugunis, savukārt konkrētā automašīna, nesamazinot braukšanas ātrumu, pabrauca garām dienesta automašīnai un, palielinot braukšanas ātrumu, devās Rīgas virzienā. Dobeles policijas ekipāža veica apgriešanās manevru un sāka pakaļdzīšanos, ziņojot par to reģionālajam operatīvās vadības dienestam, notikušo aprakstīja Dolgā.

Vēlāk braukšanas ātrumu pārsniegusī automašīna "Opel Vectra Caravan" nogriezās uz ceļa Dobele-Lestene-Tukums un šķērsoja Tukuma novada robežu. Lestenes pagastā bēdzējam priekšā izbrauca trafareta VP Tukuma iecirkņa ekipāžas mašīna ar ieslēgtu gaismas un skaņas signālu, un notika sadursme - "Opel" nebremzējot ietriecās Tukuma policijas ekipāžas mašīnā.

Sadursmes trieciena rezultātā "Opel" nobrauca no ceļa un iebrauca kokā.